Automotive Brand Contest - nagrody dla Renault

Automotive Brand Contest - nagrody dla Renault

12 Wrz 2013, 11:16

Renault otrzymało 5 nagród w trakcie ceremonii otwarcia Salonu Samochodowego we Frankfurcie w ramach tegorocznej edycji konkursu AUTOMOTIVE BRAND CONTEST. Wyróżnione zostały stylizacje nadwozia modeli Clio, Captur oraz ZOE. Z kolei w kategorii "Concept-Car" zwyciężył samochód koncepcyjny A110-50. Doceniony wcześniej, w konkursie Red Dot Award, projekt stoiska Renault "The Bump" również został uhonorowany przez jury.

Image

10 września 2013 r. będzie datą historyczną dla działu Renault, zajmującego się designem. W trakcie uroczystości, zorganizowanej we Frankfurcie przez Niemiecką Radę Wzornictwa Przemysłowego, Renault otrzymało 5 nagród w kategorii "Design", wręczonych za trzy seryjnie produkowane modele, samochód koncepcyjny oraz projekt stoiska wystawowego, po raz pierwszy pokazanego podczas Światowego Salonu Samochodowego w Paryżu w 2012 r.

Image

Jury, składające się z 10 niezależnych ekspertów w dziedzinie wzornictwa, przyznało nagrody w kategorii "Stylizacja nadwozia samochodów produkowanych seryjnie" modelom Clio, Captur i ZOE. Te trzy modele, dostępne na rynku od blisko roku, są elementem strategii odświeżania wizerunku marki Renault.

Po raz pierwszy pokazane w trakcie Grand Prix Formuły 1 w Monako w 2012 r., stworzone z okazji 50. urodzin Alpine A110, Renault Alpine A110-50 również zostało uhonorowane, otrzymując nagrodę w kategorii "Concept-Car".

Image

Projekt stoiska "The Bump", zaprezentowanego podczas Światowego Salonu Samochodowego w Paryżu w 2012 r., stanowiący wynik współpracy agencji DGT Architects i Renault, również został wyróżniony, zwyciężając w kategorii "Architektura". Zarówno ZOE, jak i stoisko "The Bump" docenione zostały już w trakcie gali rozdania nagród Red Dot Award w lipcu tego roku.
Projekt czerpie inspiracje z wartości wspólnej dla wszystkich eksponowanych samochodów, jaką jest ruch, stawiając sobie za cel odtworzenie wrażenia dynamiki w obrębie stoiska. Prezentowane samochody rozmieszczone są w układzie koncentrycznych pierścieni wokół dwóch "wzgórz", z umieszczonymi na ich szczycie obrotowymi platformami. Dzięki temu widoczne są ze wszystkich stron. Wrażenie ruchu, uzyskane dzięki takiemu trójwymiarowemu układowi, jest dodatkowo wzmocnione pokryciem posadzki oraz oświetleniem sufitowym w formie kul świetlnych, wykonujących subtelne ruchy w pionie i jednocześnie zmieniających kolor.
Nowy projekt stoiska ekspozycyjnego Renault jest wykorzystywany podczas największych światowych Salonów Samochodowych, na przykład w Genewie, Szanghaju i we Frankfurcie.

Przyznając owe 5 nagród, jury Automotive Brand Contest doceniło pracę wykonaną przez Laurensa van den Ackera i podlegające mu zespoły projektowe, od momentu objęcia przez niego kierownictwa Dyrekcji ds. Designu Przemysłowego w Renault w 2010 r.

źródło: Renault
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2584
Zdjęcia: 9502
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Trzymaj się odpowiedniego pasa ruchu Trzymaj się odpowiedniego pasa ruchu
  Kierowcy często zapominają o zasadach ruchu drogowego i na drodze dwupasmowej jeżdżą lewym pasem, a na drodze trzypasmowej środkowym i lewym. Tymczasem w Polsce obowiązuje ruch prawostronny, co w praktyce zobowiązuje kierowców ...
  Nowe zasady przeglądu samochodu na stacji kontroli pojazdów Nowe zasady przeglądu samochodu na stacji kontroli pojazdów
  Wszystkich kierowców którzy posiadają auto będą obowiązywały nowe przepisy dotyczące badań technicznych. Aktualnie za takie badanie właściciel pojazdu płaci po jego wykonaniu, a według nowych przepisów ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Kask
   Rage-Race 2009
   Allegro Power 2008
   Przejazd bokiem rozlewiska, Dla Sergiusza