Automotive Brand Contest - nagrody dla Renault

Automotive Brand Contest - nagrody dla Renault

12 Wrz 2013, 10:16

Renault otrzymało 5 nagród w trakcie ceremonii otwarcia Salonu Samochodowego we Frankfurcie w ramach tegorocznej edycji konkursu AUTOMOTIVE BRAND CONTEST. Wyróżnione zostały stylizacje nadwozia modeli Clio, Captur oraz ZOE. Z kolei w kategorii "Concept-Car" zwyciężył samochód koncepcyjny A110-50. Doceniony wcześniej, w konkursie Red Dot Award, projekt stoiska Renault "The Bump" również został uhonorowany przez jury.

Image

10 września 2013 r. będzie datą historyczną dla działu Renault, zajmującego się designem. W trakcie uroczystości, zorganizowanej we Frankfurcie przez Niemiecką Radę Wzornictwa Przemysłowego, Renault otrzymało 5 nagród w kategorii "Design", wręczonych za trzy seryjnie produkowane modele, samochód koncepcyjny oraz projekt stoiska wystawowego, po raz pierwszy pokazanego podczas Światowego Salonu Samochodowego w Paryżu w 2012 r.

Image

Jury, składające się z 10 niezależnych ekspertów w dziedzinie wzornictwa, przyznało nagrody w kategorii "Stylizacja nadwozia samochodów produkowanych seryjnie" modelom Clio, Captur i ZOE. Te trzy modele, dostępne na rynku od blisko roku, są elementem strategii odświeżania wizerunku marki Renault.

Po raz pierwszy pokazane w trakcie Grand Prix Formuły 1 w Monako w 2012 r., stworzone z okazji 50. urodzin Alpine A110, Renault Alpine A110-50 również zostało uhonorowane, otrzymując nagrodę w kategorii "Concept-Car".

Image

Projekt stoiska "The Bump", zaprezentowanego podczas Światowego Salonu Samochodowego w Paryżu w 2012 r., stanowiący wynik współpracy agencji DGT Architects i Renault, również został wyróżniony, zwyciężając w kategorii "Architektura". Zarówno ZOE, jak i stoisko "The Bump" docenione zostały już w trakcie gali rozdania nagród Red Dot Award w lipcu tego roku.
Projekt czerpie inspiracje z wartości wspólnej dla wszystkich eksponowanych samochodów, jaką jest ruch, stawiając sobie za cel odtworzenie wrażenia dynamiki w obrębie stoiska. Prezentowane samochody rozmieszczone są w układzie koncentrycznych pierścieni wokół dwóch "wzgórz", z umieszczonymi na ich szczycie obrotowymi platformami. Dzięki temu widoczne są ze wszystkich stron. Wrażenie ruchu, uzyskane dzięki takiemu trójwymiarowemu układowi, jest dodatkowo wzmocnione pokryciem posadzki oraz oświetleniem sufitowym w formie kul świetlnych, wykonujących subtelne ruchy w pionie i jednocześnie zmieniających kolor.
Nowy projekt stoiska ekspozycyjnego Renault jest wykorzystywany podczas największych światowych Salonów Samochodowych, na przykład w Genewie, Szanghaju i we Frankfurcie.

Przyznając owe 5 nagród, jury Automotive Brand Contest doceniło pracę wykonaną przez Laurensa van den Ackera i podlegające mu zespoły projektowe, od momentu objęcia przez niego kierownictwa Dyrekcji ds. Designu Przemysłowego w Renault w 2010 r.

źródło: Renault
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2481
Zdjęcia: 8821
Rejestracja: 18 Cze 2012, 12:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Lexus NX w pogoni za dziecięcymi marzeniami Lexus NX w pogoni za dziecięcymi marzeniami
  Jak trafić klipem reklamowym do inteligentnych odbiorców? Zbudować przekaz na pozytywnych uczuciach, wprawić w wibracje poczucie humoru i szybko zakończyć niespodzianką. Taki właśnie jest nowy, 30-sekundowy film reklamujący ...
  Volkswagen Golf Alltrack (2015) Volkswagen Golf Alltrack (2015)
  Volkswagen przedstawił nam nowy model Golfa w opcji terenowej, z dopiskiem Alltrack. Po wypuszczeniu na rynek Passata Alltrack, inżynierowie Volkswagena postanowili dalej iść w tym kierunku. Nowy Golf, wyglądający jak wyżej ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Porsche i Audi przed startem
   Land Rover Freelander 2
   Land Rover, samochody terenowe
   Silniki do łódek i motorówek od 2 do ponad 300KM