Awaria elektryki w A170 CDI

Awaria elektryki w A170 CDI

24 Lut 2019, 13:55

Mam problem z A170 CDI, 300 Kkm, 2005. Samochodzik chodził bez zarzutu do dnia gdy wyświetlił sie na tablicy znaczek świecy żarowej i póżniej silnika. Nie było problemu z odpalaniem. Wczoraj nie zareagował na klucz, zero napięcia. Podpiąłem prostownik, akumulator się naładował ale nie odpala, na desce zapalają się wszystkie ideogramy, rozrusznik jakby trochę chciał kręcić silnikiem. Kompletna klapa. Jakieś zwarcie? Co robić.
Flatower77
Obserwowany

Re: Awaria elektryki w A170 CDI

24 Lut 2019, 19:20

Jakie jest napięcie na aku po godzinie bądź więcej od odłączenia prostownika?
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

24 Lut 2019, 20:30

Nie mogę zmierzyć napięcia bo miernik zabrał kolega, zrobię to jutro. Zauważyłem jednak dziwną rzecz. Po przekręceniu kluczyka, tak jak pisałem, wszystkie lampki się zapaliły i NIE ZGASŁY po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Żeby nie zostawiać w takim stanie samochodu na noc, rozłączyłem klemę z + i dopiero wsyztko zgasło na tablicy rozdzielczej. Tak to wygląda.
Flatower77
Obserwowany

26 Lut 2019, 17:57

Wygląda to więc na uszkodzenie stacyjki.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Brąz i czerń - wyjątkowa wersja Lexusa NX Brąz i czerń - wyjątkowa wersja Lexusa NX
    Lista specjalnych modeli Lexusa robi się coraz dłuższa. Po sedanie IS ze wstawkami w kolorze indygo oraz coupé LC pokrytym specjalnym, zielonym lakierem czas na wyjątkową odmianę Lexusa NX. SUV już wkrótce trafi ...
    Przeszkody do pokonania - dziury, zwierzęta, piesi Przeszkody do pokonania - dziury, zwierzęta, piesi
    Jazda wymaga od kierowców dużej czujności i uwagi, zwłaszcza, jeśli na drodze mogą spotkać pieszych czy zwierzęta. Zderzenie z nimi może skończyć się dla nich tragicznie. Dlatego ważne, aby zawsze być przygotowanym ...

•