Awaria po wymianie oleju i filtrów

27 Kwi 2026, 00:02

Witam wszystkich .
Posiadam audi a4b6 benzyna 2.0 131km.
Wczoraj mechanik wymieniał olej w silniku wraz z filtrami . Gdy odebrałem samochód , czułem że lekko stracił moc , zbagatelizowałem to . Następnego dnia rano odpalił dopiero za 5 razem , gdzie zawsze odpalał od razu za 1 bez problemu . Gdy udało mi się odpalić to na jedynce praktycznie auto stało w miejscu jak by nie mialo mocy na tej jedynce . Problem występuje w tym że właśnie przy postoju nie chce jechać , dodaje gazu obroty są na 3 tysiące a samochód jedzie na sprzęgle . Wyższe biegi łapie ale przy tej jedynce strasznie się ciągnie praktycznie stoi w miejscu . Raz załapie normalnie raz nie . Ktoś pokieruje w tym temacie co najlepiej zrobić ?
Kontrolka EPC się świeci
Szymon1946
Obserwowany
 
Posty: 1
  • 27 Kwi 2026, 02:52

    Szymon1946 napisał(a):Kontrolka EPC się świeci
    no to trzeba odczytać błąd/ błędy że sterownika silnika.
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5173
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia II , Fabia II
    Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Używany samochód z salonu – czy warto?
      Zakup samochodu to jedna z najważniejszych decyzji finansowych, jakie podejmujemy. Wiele osób zastanawia się, czy lepiej wybrać nowy pojazd prosto z salonu, czy może skorzystać z oferty używanych samochodów ...
      Zużycie paliwa na biegu jałowym
      Ile spala przeciętnie osobowe auto podczas pracy silnika na wolnych obrotach? Wiadomo, że różnice między ciepłym, a zimnym silnikiem są spore, więc przyjmijmy że silnik nagrzany jest do 90 stopni. Czasami lubię zostawić ...