Bardzo głośna praca silnika 2.9CRDI Kia Carnival 2007

Bardzo głośna praca silnika 2.9CRDI Kia Carnival 2007

22 Wrz 2014, 10:46

Mam Kia Carnival 2.9 2007 od kilku tygodni. Przy stałej prędkości(zazwyczaj powyżej 80km/h) nagle całe auto drży, silnik wyje bardzo głośno jakbym jechał 200km/h. Zazwyczaj zwalniałem, więc nie sprawdziłem czy jest spadek mocy.Ciężko przewidzieć kiedy i z jakiego powodu pojawia się to buczenie. Wszystko trwa ok minuty, max 2. Potem wszystko wraca do normy, silnik lub cokolwiek innego cichnie.

Carnival ma 200 000 km przebiegu, jest po regeneracji wszystkich wtrysków oraz pompy.

Czy to może być umierająca turbina?
Renesans
Obserwowany

Prawo jazdy od: 29 08 2002
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Kia Carnival
Silnik: 2.9
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Miejskie auta ze 100-konnymi benzynowymi silnikami Miejskie auta ze 100-konnymi benzynowymi silnikami
    Samochody wyposażone w silnik Diesla stają się coraz mniej popularne, a ich udział na rynku globalnym – po raz pierwszy w historii – spadł w tym roku do poziomu poniżej 50 proc. Równocześnie zyskują auta ...
    Toyota RV-2 - sportowy kamper Toyota RV-2 - sportowy kamper
    Wielkie sportowo-turystyczne coupe, które jednocześnie może pełnić rolę praktycznego domu na kółkach? Wszystko to brzmi bardzo nierealistycznie, ale ten samochód istniał naprawdę! Oto Toyota RV-2! Sportowy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Autosacrum 2009