Benzyna 1.6 szrot od "pierwszego właściciela"

Re: Benzyna 1.6 szrot od "pierwszego właściciela"

06 Lip 2015, 13:52

Koniu napisał(a):Corolla po flocie.. Takie kupowanie na siłe aby z salonu PL jest głupie po prostu..

auto było kupowane w Polsce, osobiście wyjechałem nim z salonu Toyoty w Chwaszczynie. Przez 1,5 roku tylko ja nim jeździłem w firmie, w której wcześniej pracowałem. Po tym czasie wykupiłem go jako samochód "rodzinny". Co za tym idzie, jestem jego drugim właścicielem, ale JEDYNYM użytkownikiem. Od momentu kupna do teraz auto serwisuję w salonie Toyoty w Chwaszczynie lub Rumi (ten sam dealer). Do wglądu u dealera jest pełna historia auta. Z uwagi na moje przywiązanie do autoryzowanego serwisu, Toyota wymieniła mi ostatnio w geście dobrej woli zbiornik benzyny, który podobno zaczął "pocić się":)Najpoważniejsza awaria auta to była wymiana alternatora. Poza tym wszystko jest w jak najlepszym porządku, przyśpieszenie, spalanie, wygoda, ładowność auta po złożeniu siedzeń jest imponująca, wyciszenie wnętrza. Na bieżąco wymieniam płyny, tarcze, klocki, filtry, itp. W zeszłym roku wymieniłem też akumulator, który działał od samego początku! Ostatnio uzupełniłem czynnik w klimatyzacji. Opony letnie zakupiłem w zeszłym roku, "zimówki" na felgach stalowych powinny dać radę jeszcze jedną zimę. Nie wiem co jeszcze dodać.

No niby może będzie dostępny w województwie na dniach. Ale z tego co napisałeś krótko coś z tym nie halo. Co dodać? On nie dodał że tam są raczej wgniecenia, ale nie robione. W sumie rozmiarem i kombi w sam raz, cena podejrzana.
whiteindian
Początkujący
Awatar użytkownika

Auto: Meriva

06 Lip 2015, 16:39

Można obejrzeć. Myślałem że auto było użytkowane w firmie przez kilku użytkowników, tłuczone itd ale jeśli użytkował jeden i potem wziął dla siebie to zmienia postać rzeczy :ok:
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

06 Lip 2015, 16:41

Na innym portalu on pisał o jakichś wgnieceniach dziwnych, ale skoro są i nie było to robione to chyba dlatego taka cena.
whiteindian
Początkujący
Awatar użytkownika

06 Lip 2015, 16:52

Jedź obejrzeć albo go dopytaj jeszcze i tyle. :ok:
Koniu
Awatar użytkownika

06 Lip 2015, 17:10

czy ten konkretny Toyota Kombi ma te same wymiary jak nasza "polówka" kombi z 2000 r.? Bo może to jest taka krowa, a nasza polówka mamie się podoba i mówi że jest w sam raz.

No on się chciał wstępnie na trasie gdzieś umówić, ale u mnie w domu chcieli jeszcze za niego wsiąść gdzieś w komisie no i nie wiem czy da radę się spotkać w tym tygodniu.

Generalnie dzięki wam za pomoc. Bo rodzice szukali od miesiąca a ja w 2 dni więcej dla nich znalazłem :mrgreen: C5 to raczej za duży samochód (tak twierdzi tata bo jechał nim nie wiem o co mu chodzi). No teraz powiedzieli żebym trochę zluzował w temacie, bo sami są zmęczeni a ja się nakręciłem :oops:
whiteindian
Początkujący
Awatar użytkownika

06 Lip 2015, 17:13

Nie wiem jakie ma wymiary ale jest to segment wyżej więc jeździć się będzie lepiej.
Jedźcie obejrzeć Corolle bo jak się sprzeda to znowu będzie problem a silnik 1.4 jest bardzo udaną jednostką, która mało pali i jest dynamiczna jak na swoją moc. :ok:
Koniu
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota RAV4 czy Honda C-RV? Toyota RAV4 czy Honda C-RV?
    W popularnym segmencie SUV-ów Honda C-RV i Toyota RAV4 są od lat liderami sprzedaży na amerykańskim rynku. Renomowana organizacja konsumencka Consumer Reports przeprowadziła badanie porównawcze obu modeli i ...
    Lexus LC luksusowe coupe otrzymało pakiet tuningowy TOM’S Racing Lexus LC luksusowe coupe otrzymało pakiet tuningowy TOM’S Racing
    Japońska firma tuningowa TOM’S Racing opracowała zestaw akcesoriów do tuningu luksusowego coupé Lexus LC. Jak można zauważyć na zdjęciach opublikowanych na oficjalnym profilu firmy, dodatki aerodynamiczne ...

• Re: Benzyna 1.6 szrot od "pierwszego właściciela"

06 Lip 2015, 18:06

Nie no załamałem się... teraz biały kolor jest niefajny :evil: czarny-czerwony też.

Będę szukał ale z mniejszym nasileniem pisał posty bo już jestem padnięty i nie mam sił :x
    whiteindian
    Początkujący
    Awatar użytkownika

06 Lip 2015, 18:11

To niech rodzice wezmą kredyt i wybrzydzają w salonie bo przepraszam ale.. podejście naprawdę idiotyczne.. :o
    Albo serio przekonuj ich do zostawienia Polo...
    Koniu
    Awatar użytkownika

06 Lip 2015, 18:33

Jest taka opcja, ja nawet myślałem żeby używany kupić a część gotówki z kredytu. No ale tata sensu tu nie widzi (no bo to nie nowy?), do jakiej kwoty warto kupować używany i jeszcze brać kredyt. Taka Corolla IX około 28k super srebrna hatchback.

Pisałeś coś o VW że nie za bardzo. A Skoda Fabia?
    whiteindian
    Początkujący
    Awatar użytkownika

06 Lip 2015, 18:44

whiteindian napisał(a):A Skoda Fabia?
    Daj spokój, to już całkiem tragedia. Biorąc pod uwage wnętrze chociaż. I ogólnie szkoda kasy.
    Hmm a oklejenie folią tej Corolli? Zostanie na to kasa :ok:
    Koniu
    Awatar użytkownika

06 Lip 2015, 19:06

"Oklejenie folią?" a cóż to? Biały zły ponoć w tym sensie jak do ślubu i kolor "powiększa", tu taki młody jeździ. The best to: sreberko, błękitny, zielony (raczej jasne). A po co mu były w firmie szyby przyciemniane :D
    whiteindian
    Początkujący
    Awatar użytkownika

06 Lip 2015, 19:08

Alternatywa dla malowania, przy sprzedaży można folie ściągnąć. :ok:
    Koniu
    Awatar użytkownika

06 Lip 2015, 20:05

A to ciekawe jaki to koszt? Bo mnie to się niestety kojarzy jak z naklejaniem folii na komórkę, to jest profesjonalne rozwiązanie spotykane tez w wyższych modelach?
    whiteindian
    Początkujący
    Awatar użytkownika

06 Lip 2015, 21:06

Profesjonalne oklejenie całego nadwozia to kwestia 3000zł może więcej jak większe auto. Ogólnie użytkuje się jak zwykły lakier ale należy naklejać na bardzo dobrze oczyszczoną powierzchnię/ To jest szybsze i tańsze rozwiązanie niż lakierowanie i zawsze można wrócić do poprzedniego stanu. No i paleta kolorów jest ogromna.
    Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
    lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 106
    Miejscowość: Biłgoraj
    Prawo jazdy od: 05 05 2008
    Auto: Lexus IS 200
    Silnik: 2,0 R6 155KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2000

06 Lip 2015, 21:39

A jakie są wady tego rozwiązania. Bo mi tu mówią, że zmiana koloru fajna sprawa ale tak w praktyce, na przykłąd z myciem i do jeżdżenia. Czy to ma lepsze parametry niż lakier, bo folia kojarzy mi się z czymś co się pruje i rozrywa. 3K to taka górna granica cenowa za tą usługę z folią?

Czy to bardziej estetyka niż praktyka, i jeśli nie lakier lub malowanie to jednak to pół-środek?
    whiteindian
    Początkujący
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • Kia GT4 Stinger
      VERVA Street Racing 2010
      Summer Cars Party 2010
      Mimonske Valky XII