Benzyna /2,0/ w automacie/ kombi lub minivan/ 2008r.

Benzyna /2,0/ w automacie/ kombi lub minivan/ 2008r.

20 Mar 2013, 20:07

Prośba o pomoc i ewentualne rozwianie wątpliwości , oczekiwania dosyć sprecyzowane, czyli jak w temacje:
silnik benzynowy
pojemnośc najchetniej 2,0 (ewentualnie 1,6)
koniecznie skrzynia automatyczna
koniecznie kombi lub minivan
rocznik 2008 (chyba że trafi się 2009)

Biorę pod uwagę:
Scenic
Laguna III
C-max
C4 Picssso
C5
Pasat
Mondeo

Swojego faworyta nie zdradzam, aby nic nie sugerować :-)

Prośba o podpowiedzi, jeżeli ktoś z Was miał do czynienia z tymi samochodami, ich wady i zalety.
Biorę pod uwagę też samodzielny wyjazd np. do Niemiec po auto (znaczy się z jakąś firmą która organizuje takie wyjazdy), tylko czy to ma sens ?
pewniak01
Nowicjusz

Re: Benzyna /2,0/ w automacie/ kombi lub minivan/ 2008r.

20 Mar 2013, 20:45

C8 spełnia te wymogi, alternatywnie Toyota Corolla Verso 1.8 VVTi występuje w automacie lub Honda FR-V 1.8 vtec również.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy od: 27 02 2003
Auto: Honda
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

20 Mar 2013, 21:01

Brałem te auta pod uwagę C8 jednak trochę drożej wychodzi, Verso - jakiś dziwny jestem ale jakoś tak nigdy fanem japońców nie byłem i ich desing też jakoś mi akurat nie leży.

Teraz mam Scenika (4 lata się nim kulam) i jakoś wbrew wszystkim nie miałem z nim problemu, a francuskie wyposażenie i ergonomia są rewelacyjne.
pewniak01
Nowicjusz

21 Mar 2013, 08:35

Jeżeli chodzi o ergonomię to chyba bardziej kwestia Twojego "przywiązania", ponieważ w C8 i Verso, które zaproponował NOISY, poziom ergonomii jest naprawdę dobry.

Dlaczego szukasz minivan'a lub kombi? To kwestia dużej rodziny, czy chcesz mieć raz na jakiś czas dużo miejsca w podróży? Może wtedy warto się zastanowić nad sedanem z dużym bagażnikiem?

Z Twoich typów proponowałbym C-max, Mondeo, ewentualnie C5 i raczej z większym silnikiem. Musisz wziąć pod uwagę masę takiego samochodu, a podczas wyprzedzania powinieneś mieć "zapas mocy" dla bezpieczeństwa rodziny.
autoposzuk
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa
Auto: Audi
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Elektryczna jazda bez ładowania z gniazdka Elektryczna jazda bez ładowania z gniazdka
    Brytyjski oddział jednej z wiodących marek zaprosił swoich klientów do przeprowadzenia szeroko zakrojonego testu samochodów hybrydowych. Okazało się, że samochody hybrydowe poruszały się na samym silniku elektrycznym ...
    Nie daj się przekręcić Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda