Benzyna czy diesel? (mała kasa, małe przebiegi)

Benzyna czy diesel? (mała kasa, małe przebiegi)

02 Lis 2009, 16:00

Witam.
Jestem na etapie kupna samochodu i do tej pory szukałem przede wszystkim diesla, ale mała różnica pomiędzy ceną 95-tki, a ON zaczęła mnie zastanawiać. Przebiegi jakie będę robił samochodem to jakieś 100-150km tygodniowo, więc dużo to nie jest. Planowałem kupno focusa tddi, ale takie 1.6 dostałbym o jakieś 3 tysiące taniej, co wystarczyłoby nawet na dobrą instalację gazową. Co byście radzili kupić w moim wypadku? Benzyna, lpg czy diesel? W ogóle jaki najlepiej samochód wybrać? Cena to jakieś 15tys. już z opłatami, więc samo auto najlepiej do 13 tysięcy. Zastanawiałem się nad:
laguna 1 po lifcie + lpg
focus tddi lub benzyna 1,6 lub 1,8 z gazem

Szukam dynamicznego auta, które będzie ciekawie wyglądało zewnątrz jak i wewnątrz no i będzie oszczędne. Coś dla młodego człowieka, który nie chce każdy pieniądz ładować w samochód, a mieć coś wyjątkowego i dobrego. Mile widziane jakieś coupe.
Lorden
Początkujący

Miejscowość: Myślachowice

Re: Benzyna czy diesel? (mała kasa, małe przebiegi)

02 Lis 2009, 22:17

Nie wiem jak Ci 3 tyś. różnicy wychodzi między Pb a ON? Jak w podobnym stanie i wyposażeniu to max z 1 tyś. zł różnicy będzie. Co do różnic w cenie ropy i benzyny to nie tu się oszczędza. Oszczędność jest na różnicy w spalaniu. 1,6 spali po mieście dychę a 1,8 TDDI 7,5. Jeśli chodzio LPG to oczywiście będzie najoszczędniejszy, jednak w Focusie może być z tym problem (ale nie musi). Jak robisz 500 km miesięcznie to bym się ani w diesla ani w LPG nie bawił.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

02 Lis 2009, 23:53

Szczerze mówiąc rzuciłem okiem na ceny benzyniaków 1.6 focusa i podobne roczniki 2-3tys taniej mi wychodziły, ale jak siedzisz w temacie i tak mówisz to dobrze. 500km jest przewidywane, a do tego mogą dojść te nieoczekiwane wypady, więc jakieś 1000km może wskoczyć, ale nie dużo więcej.
Tak jak piszę, chciałbym jakieś dosyć tanie w utrzymaniu na co dzień auto dla młodego łebka ;) Co możecie mi polecić?
Lorden
Początkujący

03 Lis 2009, 08:53

Za tę kasę którą dysponujesz rozglądałbym się za takim czymś
[link wygasł]
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna

03 Lis 2009, 09:27

wszystko zależy jakie trasy robisz tym samochodem, co innego jest raz 150 km a co innego 20x7km :mrgreen: ogólnie jeśli trasy są krótkie to kupuj benzynę (nawet bez gazu) jeśli dłuższe to można zastanawiać się nad różnicą diesel/benz+gaz
na krótkich trasach diesel się nie dogrzeje i będzie mało oszczędny i awaryjny
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

03 Lis 2009, 14:13

2x15km dziennie planowo, więc krótkie trasy, ale mimo wszystko samej benzyny raczej nie kupię. Podoba mi się alfa 156 1.9jtd, ale koszty utrzymania raczej też wysokie są.

[ Dodano: Wto Lis 03, 2009 16:05 ]
A co powiecie na Huyndai Coupe I 2.0 + lpg? 2 generacja mi się nie podoba, a 1 dostałbym w idealnym stanie i jeszcze by na dobrą instalację wystarczyło.
Lorden
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi AI remote parking pilot - garage pilot Audi AI remote parking pilot - garage pilot
    Funkcja automatycznego parkowania Audi AI remote parking pilot oraz funkcja automatycznego wjazdu do garażu Audi AI remote garage pilot znacznie ułatwiają parkowanie. Systemy samoczynnie wprowadzają pojazd na równoległe ...
    W gąszczu znaków drogowych - interpretacja przepisów W gąszczu znaków drogowych - interpretacja przepisów
    Każdy kierowca jest zobligowany, aby stosować się do znaków drogowych. To bardzo ważny element ruchu drogowego, który z wielu przyczyn może być lekceważony i niezauważany przez kierowców. Za niezastosowanie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Nissan 350Z, dziewczyny, 2
      Volkswagen Passat, tuning, dziewczyny
      Toyota Sports 800
      Z ulicy na tor - Poznań