Benzyna do +/- 25 000zł - codzienne dojazdy 80km

29 Lip 2021, 18:45

Cześć wszystkim. Chcę przeznaczyć na auto 20-25 tysięcy zł, jednak miałbym następujące wymagania i nie wiem co wybrać:

1. Mieszkam w Holandii, także płacę podatek drogowy od rodzaju paliwa i wagi auta. Dla przykładu na kwartał: Peugeot 207 SW 2011 1.6 benzyna to ~160 euro, a Qashqai 1.5 2007 diesel to ponad 350 eur. Różnica ogromna, także myślę o połączeniu benzyny i wsadzeniu gazu. Na kolejny minys diesla drogie części, 40euro za godzinę pracy mechanika.

2. Dziennie pokonywane 80km, 99% to autostrada, dwa ronda i dojazdówka.

3. W większości przypadków prędkość wynosić będzie ~100 km/h (szkoda paliwa dla tych 2 minut szybciej i ryzyka mandatu xD ), także zależy mi na tempomacie, codziennym komforcie, wygodzie i w miarę dobrym wyciszeniu.

4. Nowocześnie wyglądające auto, biorę nawet możliwość cięższego sedana jeśli będzie fajnie wyglądał i był tego warty.

25000 to raczej max, bo chciałbym przeznaczyć 1000zł na ewentualne filtry itp. Chyba, że naprawdę warto dopłacić to nawet 28 000 może się uda wysupłać, ale to wersja ostateczna.
Antarhei
Nowicjusz
 
Posty: 28
Prawo jazdy: 25 08 2015
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: Mercedes-Benz A160
Silnik: 1,6 103KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

10 Gru 2021, 13:56

Antarhei napisał(a):w Holandii, także płacę podatek drogowy od rodzaju paliwa i wagi auta. Dla przykładu na kwartał: Peugeot 207 SW 2011 1.6 benzyna to ~160 euro, a Qashqai 1.5 2007 diesel to ponad 350 eur.
Dużo :? to w sumie jeżdżąc na benzynie która spali więcej będzie tańsza w naprawach wyjdziesz pewnie na plus. Bo ta różnica w cenie podatku 190 euro to kilka tankowań (jakieś 4 baki?) w takim Peugeocie do pełna!

Ja bym się w tym budżecie przyjrzał Avensisowi T25 z końca produkcji który ma wersję sedana z silnikiem 1.8 w benzynie.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Toyota Corolla 2017 - wersja amerykańska
    Wiemy już, jak będzie wyglądała Corolla 2017 dostępna w Ameryce. Bestseller Toyoty ma przeprojektowany przód, unowocześnione wyposażenie we wnętrzu i nowe systemy bezpieczeństwa. Górny grill jest teraz jeszcze ...