Benzyna do 30tys - głównie do jazdy po mieście, weekend dłuższe trasy

24 Lis 2022, 10:41

Na opłacenie akcyzy jest 30 dni od momentu sprowadzenia, nie robi się tego "na granicy".
Akcyzę opłaca sprowadzajacy auto do kraju. Z prawnego punktu widzenia żeby klient opłacał akcyzę musieliby ci najpierw wcisnąć umowę "na niemca" co jest przestępstwem
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2388
Przebieg/rok: >50tys. km

24 Lis 2022, 10:48

Zelek7 napisał(a):dlatego taka dosyć korzystna cena skoro kupujący będzie musiał prawdopodobnie opłacić akcyzę 18%

Akcyza się nie przejmuj. Niech na miejscu (nie przez telefon) powiedzą Ci jak to załatwić.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

24 Lis 2022, 20:46

Na ten moment faworytem jest Renault laguna 2.0T lub megane 2.0 tce. Niestety mondeo mk4 ciężko trafić, a wolałbym kupić od prywatnej osoby niż mirka handlarza :/ Co sądzicie o Seacie Exeo ST 2.0T FSI? Wiem, ze jest to taki brzydszy brat audi a4b8, ale wyglada na dosyć sportowe kombi z niższym zawieszeniem
Zelek7
Nowicjusz
 
Posty: 12

24 Lis 2022, 21:23

Powiedzmy, że silnik w tym seacie jest o wiele bardziej kontrowersyjnym wyborem niż konstrukcja renault. Za to jest to model gdzie najdłużej montowali "stary" 1.8T/150. Jak chcesz coś "dosyć sportowego" i godzisz się na 2.0tfsi (to już musisz sobie doczytać z czym to się je) to raczej bym stawiał na octavię rs, np. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]


BTW nie każdy handlarz to typowy mirek, niektórzy ściągają naprawdę dobre auta ale są one wtedy odpowiednio droższe niż u konkurencji. Kilka dni temu mega fajne mondeo "od handlarza" się sprzedało, które nawet linkowałem na forum kilka razy, 38 chyba było wystawione [link wygasł]

Alternatywą dla mondeo jest V70 [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
a jeśli wystarczą ci gabaryty megane to v50
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2388
Przebieg/rok: >50tys. km

25 Lis 2022, 08:31

Zelek7 napisał(a): Co sądzicie o Seacie Exeo ST 2.0T FSI?


Jak ma zastąpić 2,0tce to szukaj 1,8t będzie bezpieczniej :D
Zelek7 napisał(a):wolałbym kupić od prywatnej osoby niż mirka handlarza

To masz spory problem bo 99% aut było w rękach handlarzy a potem często były dojeżdżane przez użytkowników. Szukaj stanu a nie drętwych historyjek i teoretyzowania.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

25 Lis 2022, 09:07

franccc napisał(a):Jak chcesz coś "dosyć sportowego" i godzisz się na 2.0tfsi (to już musisz sobie doczytać z czym to się je) to raczej bym stawiał na octavię rs, np. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Akurat ta Octavia to średni wybór, jak chcemy iść w 2,0 TFSI to stare to tylko przedlift do 2007/2008
tutaj już nowsza konstrukcja na łańcuchu....

Zelek7 napisał(a):Co sądzicie o Seacie Exeo ST 2.0T FSI?
Jak 200 konne BWE z A4 B7 można rozpatrzyć jak nowsze 210 to odpada.
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 653
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wörthersee 2017 - doroczny zlot miłośników GTI
    Nad jeziorem Wörthersee w Austrii odbywa się co roku największy zlot samochodów Volkswagena w wersji GTI. W tym roku prawdopodobnie to niezwykłe święto odwiedzi około 200.000 fanów. Volkswagen przygotował ...

25 Lis 2022, 13:26

Jak to bywa przy wyborze samochodu, koncepcja lubi się mocno zmienić i nie wiem czy nie odejdę od upartego pomysłu z "kombi" np na wersję hatchback w mondeo 2.5T, ogłoszeń jest znacznie więcej, a bagażnik jest też dosyć spory z uwagi na otwieranie całej klapy razem z szybą. Trafiłem na takie ogłoszenie - [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł], nr VIN: WF0EXXGBBE8Y89129
Zelek7
Nowicjusz
 
Posty: 12

25 Lis 2022, 13:56

Poszukaj sobie Seata Toledo IV, też masz takie rozwiązanie i ogromny bagażnik 550l i w tej kasie co Mondeo kupisz go z 2015 roku z mniejszym przebiegiem.

A co do Mondeo oferta handlarza z Radomia, czyściutkie auto, to jest ten sam lub ta sama grupa handlarzy pełno tych aut mają.
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 653
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

25 Lis 2022, 14:39

Zelek7 napisał(a):Trafiłem na takie ogłoszenie - [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... F3joq.html, nr VIN: WF0EXXGBBE8Y89129


Jak masz blisko jedź oglądaj. Auto z CH może być ulepione bo przeciętny Szwajcar ma na to wywalone. Może być malowane bo w CH nie znają mierników itp.wychodzą z założenia że należy im się flaszka w starym aucie za nowy lakier. Technicznie pewnie będzie do startera.

Do Polski mógł przyjechać zaniedbany i do serwisu + jakieś szkody. Niekoniecznie wielkie bo w CH zabierają dowód za same rysy.

Piszą o książce serwisowej więc popatrz w nią. Fajnie jak mieliby screeny z ogłoszenia.

Opcją fajna, dobry silnik, mpi, napęd ok. Trochę niedoceniane aut na rynku.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

02 Gru 2022, 08:13

Cześć Wam!

Trochę odkopuję temat, bo dostałem 3 fajne propozycje samochodów i zastanawiam się mocno nad wyborem:
1) Mondeo 2.5T 263KM w wersji liftback, 2007 r, ok 211tys km przebiegu benz+gaz
2) Mondeo 2.5T 220KM w wersji liftback 2007 r. ok 166tys km przebiegu benzyna
3) Mondeo 2.0 ecoboost 203KM w wersji kombi 2012r po lifcie, ok 127tys km przebiegu, benzyna - tutaj wyposażenie auta jeszcze jest na duży plus

Ceny tych 3 aut są podobne no i wszystkie w manualu. O ile wiem, że silnik 2.5T jest mocno polecany tak jak wygląda sprawa z 2.0EB?
Zelek7
Nowicjusz
 
Posty: 12

02 Gru 2022, 10:24

Jeśli 5 lat mlodszy EB z mniejszym przebiegiem kosztuje tyle co 2.5T to albo 2.5T jest bardzo drogie albo z EB coś jest nie tak (np wtryski które słabego paliwa nie lubią)
Silnik na tle podobnych konstrukcji u konkurencji zły nie jest ale trzeba mieć świadomość, że to nie jest konstrukcja z ubiegłego wieku na zasadzie lać i jechać
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2388
Przebieg/rok: >50tys. km

12 Gru 2022, 09:44

Siemka!
Trochę odkopuję temat, ale udało mi się w końcu kupić samochód! Ostateczny wybór padl ma mondeo 2.5T 220KM w wersji liftback w benzynie, rocznik 2007 z przebiegiem zaledwie 168tys km. Samochód z polskiego salonu, od początku serwisowany w ASO, po wymianie rozrządu także można powiedzieć, że trafiłem na żyłkę złota :D Dzięki wielkie wszystkim za pomoc i wszelkie porady przy wyborze samochodu!
Zelek7
Nowicjusz
 
Posty: 12