Benzyna do gazu 17-19 tys

Benzyna do gazu 17-19 tys

17 Maj 2018, 09:57

Witam
Poszukuje następcy Hondy Accord VI gen. Obecne auto służy mi głównie do dojazdów do pracy plus ew. spontaniczne wypady w weekend lub wakacje. Roczny przebieg myślę że kręci się w granicach 14tys.
Samochód musi się nadawać do LPG , gabarytowo co najmniej to co Honda no i bardziej hatchback/kombi niż sedan.
Mam paru faworytów ale najpierw jestem ciekaw waszych propozycji.

Hondę chcę zmienić głównie ze względów problemów z korozją. Pomimo tego że auto nie jest jeszcze zniszczone to chcę się go pozbyć kiedy się jeszcze nadaje na sprzedaż. Stąd też japończyki niestety odpadają. Od początku moim głównym faworytem był po prostu Accord VII w kombi ale że jestem na hondowskim forum to naczytałem się to i owo. Problemy z ,,rudym" nie ustąpiły do tego parę innych drogocennych smaczków sprawiły że odpuściłem ten model.
marekkraw
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 16 06 1989
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Honda Accord Vi Gen
Silnik: 1.8 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

Re: Benzyna do gazu 17-19 tys

17 Maj 2018, 15:51

marekkraw napisał(a): Od początku moim głównym faworytem był po prostu Accord VII w kombi ale że jestem na hondowskim forum to naczytałem się to i owo. Problemy z ,,rudym" nie ustąpiły do tego parę innych drogocennych smaczków sprawiły że odpuściłem ten model.

No to jeśli accord vii jest za bardzo usterkowy to chyba nie ma auta na rynku, które będzie Ci odpowiadało.

C5, Vectra C/Signum, 407, Focus 2, Astra H, mondeo 3 2.5
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: służbowe
Silnik: 2.0/170
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi

17 Maj 2018, 17:35

Może nie tyle co mało usterkowy co po prostu nie bezawaryjny a koszta czasem są absurdalne, czego zdążyłem doświadczyć w VI Gen.
Poza tym naprawy jeszcze bym przeżył , ale wydawać na auto prawie 20 tys i zastanawiać się po zimie jak wygląda podłoga to ja już podziękuje.
A poza tym do zadbanej VII to chyba mi troche $ brakuje.

Focus 2 - nie wiem w końcu jak tu wygląda sytuacja. Co prawda Hondy niby też się nie da a jak powszechnie wiadomo są modele które mają za sobą setki tys km na gazie. Ja osobiście jechałem do Koszalina zakładać do warsztatu polecanego pod kątem montażu w Hondzie, więc może i w Fordzie by przeszło.

Vectra C - ten model mi się podoba tylko że silniki 1.8 122KM to zdecydowanie za mało no i ten moduł CIM mnie przeraża.

407 - podobno 2.0 lubią się z gazem. Model również w moim typie. Podobno problematyczne są przepustnice, zawieszenie no i elektronika. Ktoś ma ? Może coś na ten temat powiedzieć?

Mondeo 3 - nic o nim w sumie nie czytałem bo założyłem że gaz w fordzie odpada

Astra H - ewentualnie mógłby być , ale tu znowu ten przeklęty moduł CIM
marekkraw
Nowicjusz

17 Maj 2018, 18:49

Hmm...a nie mówiłem?
Doszukujesz się w każdym aucie jakiś totalnie głupich "usterek". Nie istnieje coś co byłoby po prostu bezawaryjne. Przypominam, że szukasz kilkunastoletniego auta.

Silniki 1.6/1.8/2.0 w fordzie mają mechaniczną regulację luzów zaworowych i ceramiczne gniazda. Nie ma czegoś czego "nie da się zagazować", stare chądy też się da ale trzeba zrobić to porządnie a nie najtaniej i u ogarniętego gazownika, który ustawi wszystko jak trzeba a nie będzie klepał wszystko na postoju. Te wszystkie mity związane z lpg to pozostałości z instalacji mieszalnikowych regulowanych "śrubką", które kierowcy sami sobie regulowali żeby mniej paliło xd
Mechaniczna regulacja luzów - kilka stówek co 30-40kkm, połowa aut na rynku to ma, taki accord vii również.
Ceramiczne gniazda zaworowe - delikatniejsze niż "zwykłe", wymagają poprawnego ustawienia składu mieszanki, tyle.
W skrócie - regularny serwis u sprawdzonego fachowca to klucz do bezproblemowej jazdy na lpg.

marekkraw napisał(a):Mondeo 3 - nic o nim w sumie nie czytałem bo założyłem że gaz w fordzie odpada

No to nic już nie zakładaj bo 2.5, które podałem to akurat silnik mazdy. Pozbawiony jakichkolwiek problemów związanych z lpg, ma trwałe gniazda zaworowe i hydrauliczną regulację luzów.
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: służbowe
Silnik: 2.0/170
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi

18 Maj 2018, 08:48

Fakt że trochę przesadzam z tymi usterkami, zdaje sobie sprawę że kupuję auto dojrzałe ale mimo wszystko jak każdemu, zalerzy mi na jak najmniejszych niespodziankach.
Co do gazu, to nie ma dla mnie problemu załorzyć porządną instalację, bo jak pisałem na początku, sam specjalnie fatygowałem się 200km żeby nie odwalono mi typowego druciarstwa a o to w Szczecinie nie trudno. Temat regulacji jest mi znany bo jestem już po 2 takich zabiegach także jeśli to jest tylko tego kwestia to sprawa w sumie załatwiona.

Focus mi najbardziej podchodzi. Na jakieś szczególne rzeczy zwracać uwagę przy oględzinach ?
marekkraw
Nowicjusz

18 Maj 2018, 11:56

Focusa Mk2 unikaj z 1.8 - te silniki potrafią brać bardzo dużo oleju.
1.6 ma taką sobie dynamikę, a spala średnio 1-1,5l mniej od 2.0.
Standardowo trzeba sprawdzić czy nie ma (za dużo) rdzy, czy nie ma wycieków. W 2.0 był problem z kolektorem dolotowym:
https://forum.fordclubpolska.org/showth ... 865&page=5
Ossy
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Skrzynia biegów: Automatyczna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak uniknąć poślizgu? - dynamiczna sytuacja na drodze Jak uniknąć poślizgu? - dynamiczna sytuacja na drodze
    Koniec jesieni i początek zimy to czas, gdy wielu kierowców musi przyzwyczaić się do warunków atmosferycznych, które zwiększają ryzyko poślizgu. Jak nie dopuścić do wpadnięcia w poślizg oraz jak wyjść ...
    Cyfrowe lusterko wsteczne - Lexus LS Cyfrowe lusterko wsteczne - Lexus LS
    Piąta generacja Lexusa LS wyposażona jest w wiele elektronicznych udogodnień, takich jak pakiet bezpieczeństwa czynnego z funkcjami automatycznego prowadzenia czy 24-calowy, kolorowy wyświetlacz HUD. Łatwą do przeoczenia, ...

•