Best Cars 2015 - dwie wygrane Audi

30 Sty 2015, 15:18

W tegorocznej edycji plebiscytu "Best Cars", Audi zwycięża w dwóch kategoriach. To decyzja czytelników niemieckiej edycji magazynu "auto motor und sport". Uroczystość wręczenia nagród odbyła się wczoraj wieczorem w Stuttgarcie.

Best Cars 2015 - dwie wygrane Audi

Prof. dr Ulrich Hackenberg, członek zarządu Audi AG ds. rozwoju technicznego tak podsumowuje wygrane: "Bardzo się z tych nagród cieszymy. Potwierdzają one sukces naszej marki w segmentach samochodów małych i kompaktowych.“ Luca de Meo, szef sprzedaży i marketingu Audi AG dodaje: „Od momentu wprowadzenia na rynek modelu A1, sprzedaliśmy już ponad 500 tysięcy egzemplarzy tego samochodu. Także Audi Q3 zdobywa rynki i jest najpopularniejszym SUV’em premium w swoim segmencie."

POLECAMY Audi TT Roadster i Audi TTS Roadster

Do konkursu o miano "Best Cars" stanęło 386 modeli w 11 kategoriach. W każdej z nich czytelnicy wybierają zwycięzcę w klasyfikacji łącznej i w klasyfikacji samochodów importowanych. W kategorii "mały samochód" 25 procent czytelników oddało głos na Audi A1, przyznając mu tym samym pierwsze miejsce. Audi Q3 zwyciężyło natomiast w klasie kompaktowych SUV-ów, zdobywając 19 procent głosów. Wysokie miejsca w rankingu zajęły również inne modele z Ingolstadt. Audi A6 uplasowało się na drugim miejscu w kategorii „klasa średnia wyższa”, natomiast w kategorii samochodów kompaktowych trzecie miejsce przypadło Audi A3. W tym roku plebiscyt "Best Cars" odbył się po raz trzydziesty dziewiąty. W głosowaniu wzięło udział 112 471 czytelników niemieckiej edycji "auto motor und sport".

źródło: Audi Group
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3283
Zdjęcia: 12003
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Wodorowa Toyota Mirai we flocie ADAC
  Niemiecki automobilklub ADAC powiększył swoją flotę o wodorowo-elektryczną Toyotę Mirai. Sedan zasilany ogniwami paliwowymi będzie na co dzień używany przez pracowników klubu w północnej Bawarii. Samochód ...
  7 rzeczy o których kierowca powinien pamiętać przed wyjazdem na święta
  W nadchodzącym okresie świątecznym można spodziewać się wzmożonego ruchu na polskich drogach. Jak zadbać o to, by spokojnie i bezpiecznie dotrzeć do swoich bliskich? Święta Bożego Narodzenia to czas spotkań w gronie najbliższych. ...

 •  
  • Warto przeczytać