Bezpieczne kombi

Bezpieczne kombi

06 Lut 2008, 13:20

Witam serdecznie

Rok temu powiększyła nam sie rodzina, w związku z tym zastanawiamy sie nad zmianą samochodu na większe. Obecnie jeździmy corsa z 1995 roku.

Najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo. Sugerowałem sie przy wyborze przede wszystkim bezpieczeństwem według testów NCAP. Na kombi mam 20 tysiecy złotych.

Z samochodów wybrałem następujące, niestety moja wiedza się kończy na tym etapie. Dlatego proszę o pomoc bardziej doświadczonych forumowiczów.

Volvo V40
Opel Astra II Kombi
Renault Megane kombi

Powyższe samochody maja po 4 gwiazdki w testach Euro NCAP , 5 gwiazdkowych w tej cenie niestety nie ma.

Na razie a ostatnim miejscu jest Renault ze względu na swoja awaryjność, natomiast Volvo jest bardzo fajne ale z rocznika 1999 a Astra z rocznika 2001.

Pomóżcie, aby w miarę wybrać bezpieczny i funkcjonalny samochód.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
keybi
Nowicjusz

Miejscowość: Kostrzyn nad Odrą

Re: Bezpieczne kombi

06 Lut 2008, 19:48

Najlepszą propozycją wydaje się Astra II, jest najnowsza ze stawki, przeważnie wyposażona w co najmniej 4 poduszki powietrzne, duży wybór motorów, szczególnie polecane diesle. Całkiem zgrabne autko.
Volvo posiada przeważnie 1 poduszkę powietrzną, no ale jak wiadomo swego czasu Volvo było najbardziej bezpiecznym autem na Świecie.
Oto linki do opinii autek:
Opel:
[link wygasł]
Volvo:
[link wygasł]
Pzdr
Krzysiek_85
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczecin

06 Lut 2008, 20:15

Bardzo dobrym wyborem jest V40.
Pod względem prowadzenia jak i wykończenia postawił bym ją na pierwszym miejscu jedyne co przemawia na jej nie korzyść to wielowahaczowe zawieszenie które jest drogie w naprawie :( ale i komfortowe podczas jazdy.
Za posiadaną kwotę kupisz egzemplarz <99 roku. Są modele z czterema poduszkami ale najczęściej dostępne są z trzema dwie boczne i przednia kierowcy.
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10603
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

07 Lut 2008, 19:05

Co powiesz na nieco inne propozycje
Ford Focus Combi
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]

Fiat Doblo
[link wygasł]
l
Zbyszek
Początkujący

Miejscowość: Wałbrzych

07 Lut 2008, 20:42

wg . mnie 1 volvo, 2 renault , 3 astra
74
Początkujący

07 Lut 2008, 22:38

Renault Megane kombi z tych wymienionych a może porozglądaj sie jeszcze :)
Daroo
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

BMW E1 i E2 (1991-1993) - samochód elektryczny BMW E1 i E2 (1991-1993) - samochód elektryczny
    Zachęcona pozytywnymi wynikami osiągniętymi przez akumulator NaS firma BMW Technik GmbH otrzymała zamówienie na opracowanie pojazdu elektrycznego od zera, przy założeniu zbadania zalet i wad napędu elektrycznego w ...
    Płyn hamulcowy - nasze bezpieczeństwo na drodze Płyn hamulcowy - nasze bezpieczeństwo na drodze
    Stan płynu hamulcowego nie jest badany w czasie obowiązkowych przeglądów przez Stacje Kontroli Pojazdów, ale doświadczenia mechaników jasno pokazują, że po polskich drogach porusza się wiele aut, w których ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI