Bezpiecznie na groby

Bezpiecznie na groby

31 Paź 2018, 13:10

Listopadowy długi weekend to czas wzmożonego ruchu w okolicach cmentarzy. Kierowcy powinni liczyć się z korkami, utrudnieniami na parkingach oraz zmianami w organizacji ruchu. Planując wyjazdy na groby bliskich pamiętajmy, żeby wyjechać wcześniej i dać sobie czas na bezpieczne dotarcie do celu oraz spokojne parkowanie.

Bez nerwów
Świąteczny pośpiech jest często przyczyną bardzo niebezpiecznych manewrów na drogach. Nadmierna prędkość w połączeniu z wyprzedzaniem na trzeciego i próbą ominięcia korków poprzez jazdę poboczem to jedne z wielu nieodpowiedzialnych zachowań, które obserwujemy w czasie Wszystkich Świętych i w okolicznych dniach. Wszystko to spowodowane jest pośpiechem i brawurą kierowców, których korki czy problemy z parkowaniem potrafią wyprowadzić z równowagi. Warto tymczasem wyjechać odpowiednio wcześnie, zachować spokój i nie ryzykować zdrowiem swoim i pasażerów.
Bezpiecznie na groby Jesienne warunki
Oprócz licznych objazdów i utrudnień w organizacji ruchu możemy spodziewać się, jak na listopad przystało, jesiennych warunków pogodowych. Mokra nawierzchnia i leżące na drogach i poboczu liście mogą być niebezpieczne i przy nadmiernej prędkości doprowadzić do poślizgu. Do tego dochodzą mgły i wcześniej zapadający zmrok. W takich warunkach pamiętamy, aby zachować odpowiednią odległość od samochodu przed nami i dać sobie miejsce na awaryjne manewrowanie w przypadku utraty przyczepności. W ten sposób możemy uniknąć zderzenia także wtedy, gdy inny pojazd wpadnie w poślizg. Prędkość zawsze powinniśmy dostosowywać do przepisów oraz warunków atmosferycznych panujących na drodze.

POLECAMY Jesienne deszcze - jazda po mokrej nawierzchni

Kontrole drogowe
W trakcie listopadowych świąt możemy spodziewać się, jak co roku, więcej kontroli policji, która między innymi sprawdza czy kierowcy poruszają się z odpowiednią prędkością, czy stan techniczny pojazdów jest odpowiedni, czy kierowca nie jest pod wpływem alkoholu oraz czy dzieci są przewożone w odpowiednich fotelikach.

źródło: Szkoła Bezpiecznej Jazdy Renault; Redakcja
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2989
Zdjęcia: 11348
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Schyłek ery diesla to już tylko kwestia czasu Schyłek ery diesla to już tylko kwestia czasu
    Może się wydawać, że blisko połowa samochodów użytkowanych przez Polaków to auta z silnikiem Diesla. Ich liczba jest jednak niższa niż sądzi wielu zmotoryzowanych – a co więcej, systematycznie spada. Samochody ...
    Luxury Sedans, Midsized - Audi A6 Luxury Sedans, Midsized - Audi A6
    Czasopismo "Consumer Reports" ogłosiło Audi A6 najlepszym samochodem w kategorii luksusowych sedanów średniej wielkości - "Luxury Sedans, Midsized". Redakcja magazynu oceniała właściwości jezdne, jakość wnętrza, zużycie ...

  •