Bezpieczny 6-osobowy samochód

03 Cze 2021, 17:50

Zacząłem się rozglądać za samochodem dla rodziny 2+4 - chcielibyśmy coś co pomieści nie tylko dzieci, ale też jakiś (pewnie nie taki mały) bagaż. I z tego co widzę nie jest to łatwy temat ;)

O ile się nie mylę, to przy takich wymaganiach jedyną opcją jest "dostawczak" typu Caddy, albo jakiś mały bus typu Proace Verso. Tylko jak z bezpieczeństwem takich samochodów? Z tego co wyczytałem to niezbyt bezpieczne przy uderzeniu z tyłu są samochody gdzie 3 rząd jest tuż za tylną szybą - ale w przypadku samochodów z 3 rzędami siedzeń i jakąkolwiek przestrzenią bagażową, to chyba nie jest problem. Na coś jeszcze trzeba zwrócić uwagę?

Czy są w ogóle modele, w których poduszki powietrzne są również w 3. rzędzie? Albo czy któryś z producentów w ogóle testuje co się dzieje z osobami w 3. rzędzie?

Dziękuje za wskazówki!
adamwtw
Obserwowany
 
Posty: 1

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczne powroty do szkoły i większości przedszkoli
    Początek roku szkolnego i powrót dzieci do szkół to czas nasilenia ruchu na drogach, zwłaszcza ruchu pieszych w okolicach placówek edukacyjnych. Kierowcy powinni być w tym czasie szczególnie wyczuleni ...
    Wielofunkcyjny SUV kompaktowy - SsangYong XLV
    W odpowiedzi na wzrost rynku kompaktowych SUV-ów SsangYong wypuścił w 2015 r. Tivoli, pierwszy swój mały SUV, który natychmiast stał się jej najbardziej popularnym nowym modelem. W ostatnim roku wyprodukowano ...

  •