Bieg wsteczny umarł - Cadillac CTS 2005r. Manual.

24 Paź 2019, 18:42

Dzień dobry,

Samochód:
Cadillac CTS
2005r.
2.8 V6 benz + gaz,
Skrzynia manualna.

Bieg wsteczny wrzuca się tutaj "przed jedynkę" bez żadnych grzybków, wciskania w ziemię lewara itd. Po prostu przed pierwszy bieg lewar w lewo (lekki opór w połowie) i wrzucenie R.

Od pewnego czasu były problemy. Największy gdy było lato i temperatury były wyższe lub gdy samochód był dłuższą chwilę na chodzi dobrze się dogrzał. Czasem ciężko bieg wsteczny wchodził lub nie dało się go wrzucić. Drążek blokował się przed wrzuceniem R.

Jak było chłodno, zaraz po odpaleniu auta np. po nocy, bieg wchodził bez problemu. Ilekroć razy zostawał wrzucony podczas jednej jazdy - wchodził coraz gorzej.

Dzisiaj nie chciał też po dłuższej trasie wskoczyć. Sytuacja wymagała cofnięcia więc użyłem dużo większej siły niż zazwyczaj. No i bang. Niestety pozbyłem się na dobre wstecznego biegu...

Teraz już nie czuję tego oporu takiego gdy lewar przesuwam w lewo i za każdym razem wskakuje pierwszy bieg zamiast wstecznego. Nie wyczuwam już tych trybów z wstecznego w ogóle. Zniknął...

Wszystkie pozostałe biegi działają bez zarzutów.

Byłem u kilku mechaników w trakcie już podejrzanego działania skrzyni. Kończyło się drapaniem po głowie...

Przeczytałem gdzieś na amerykańskim forum, że jest tam jakiś system tulejek? na końcu drążka (nie wiem czy dobrze przetłumaczyłem) i że wystarczy tam taką gumową czy kompozytową tulejkę wymienić. Gość pisał, że jak się ma wąską dłoń to można się do tego dostać bez demontażu wydechu i wału...

Jakieś pomysły?
Proszę niech nikt nie pisze, że skrzynia do wymiany :(

Z góry dziękuję za wszystkie porady.
Pozdrawiam!
zombifikacja
Nowicjusz
 
Posty: 6

24 Paź 2019, 19:49

No a co my możemy, takiego auta na ulicach nie widać a gdzie żeby dopiero znać jego budowę i to jeszcze skrzyni :P Moim zdaniem skrzynia jest ok tylko miałeś problem ze sprzęgłem lub wybierakiem skrzyni, użyłeś siły coś się sypnęło a teraz trzeba zweryfikować co a niestety my tego przez internet nie zrobimy
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Classic Car Festival w Tokio - zabytkowe perły
    Zabytkowe samochody mają swój nieodparty urok, o czym już po raz kolejny mogli się przekonać goście tegorocznego Classic Car Festival zorganizowanego przez Toyota Automobile Museum. W imprezie wzięły udział najpiękniejsze ...