Błąd 16599 i kontrolka hamulca ręcznego

Błąd 16599 i kontrolka hamulca ręcznego

12 Gru 2019, 18:30

Witajcie. Mam takie pytanie. Od jakiegoś czasu zaczęła mi się zapalać kontrolka hamulca ręcznego. Pojechałem do diagnosty, który stwierdził, że nie widzi żadnej usterki, zrobił dolewkę płynu hamulcowego i na pół roku problem miałem z głowy. Po tym czasie kontrolka znów się zaczęła zapalać. Pojechałem do innego mechanika a ten z kolei uznał, że to nie wina płynu tylko czegoś innego. Podpiął auto do kompa i wyskoczył błąd 16955 awaria układu prędkości/przełącznik A hamulca. Z tego co czytałem to ten błąd wskazuje na awarię automatu stopu i objawem jest zapalanie się kontrolki świec żarowych, co też u mnie ma miejsce. Czy ten błąd faktycznie ma też wpływ na zapalanie się kontrolki hamulca ręcznego, czy jednak szukać przyczyn gdzie indziej? Z góry dziękuję za pomoc.
Asfodel
Nowicjusz

Re: Błąd 16599 i kontrolka hamulca ręcznego

12 Gru 2019, 20:14

Nie napisałeś nam jeszcze w jakim samochodzie problem występuje :bored: przypuszczam że to jakieś auto z grupy VAG.

Asfodel napisał(a):Czy ten błąd faktycznie ma też wpływ na zapalanie się kontrolki hamulca ręcznego, czy jednak szukać przyczyn gdzie indziej
Może mieć wpływ i najlepiej by było wymienić ten automat stopu i wtedy sprawdzić. Sprawdzałeś czy masz światła stopu po wciśnięciu hamulca?
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 68
Auto: Nie mam

14 Gru 2019, 23:47

Chodzi o golfa 5 silnik 2.0 w dieslu
Asfodel
Nowicjusz

17 Gru 2019, 13:49

Sprawdź jeszcze czujnik hamulca ręcznego, czasem jak ta kontrolka miga to potrafi być jego wina.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

19 Gru 2019, 15:45

Oki a jak to zrobić?
Asfodel
Nowicjusz

19 Gru 2019, 21:52

Asfodel napisał(a):Oki a jak to zrobić?
W pierwszej kolejności musisz się do niego dostać i później sprawdzić nawet multimetrem czy działa. Z tego co wiem jest tam prosty stycznik który zwiera albo nie.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Osoby z niepełnosprawnością na drodze Osoby z niepełnosprawnością na drodze
    Osoby z niepełnosprawnością posiadają w ruchu drogowym szczególne prawa, z czego wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy. Chodzi nie tylko o specjalne miejsca parkingowe, lecz także o możliwość przekraczania ...
    Czy takie paliwa jak e-gaz, e-benzyna czy e-diesel mają potencjał? Czy takie paliwa jak e-gaz, e-benzyna czy e-diesel mają potencjał?
    Audi jest przekonane co do potencjału paliw takich jak e-gaz, e-benzyna czy e-diesel, w związku z tym kontynuuje rozwój swej strategii e-paliw. Pracując nad rozwojem syntetycznej „e-benzyny”, cztery pierścienie ...

•