Błąd automatycznej skrzyni biegów BMW 530i tryb awaryjny

18 Sty 2013, 17:17

Cześć jestem świeżym stosunkowo świeżym użytkownikiem BMW seri 5 z automatyczna skrzynia,wcześniej było serii 3 Manualna skrzynka , pojezdzilem może z miesiąc i od paru dni moja skrzynia zaczęła szarpać ,ale tylko pomiędzy 2 i 3 biegiem to nic , dzisiaj wracając z pracy przestała wogole zmieniać biegi i utrzymuje się na 4 biegu i to nie odrazu bo kiedy ruszam auto jak slimak zaczyna jechać i po paru sekundach wbija odrazu na 4 bieg oczywiście towarzyszy temu dosyć duże szarpniecie ,niezależnie ile gazu dodaje no i świeci lampa awaryjnego trybu skrzyni tak samo dzieje się gdy zmieniam biegi tiptronic ręcznie
Proszę o rady ,czy to może być tylko olej? W co wątpię i czy można jeździć jakiś czas autem w takim stanie
samuraj11
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 07 1992
Auto: Bmw 530i e39
Silnik: 3.0 231 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

18 Sty 2013, 17:28

Zapomniałem dodać ze wyczytałem na wielu forach ze powodem błędu może być także niska temperatura w zimie a dzisiaj mieliśmy minus 11 potem wsawilem auto do ciepłej hali i po pracy gdy wyjechałem na zewnątrz pach :bored: zapaliła się kontrolka i wskoczył odrazu 4 bieg mam nadzieje ze to zwykły błąd ,dodam rownież ze poprzedni właściciel płacił grube pieniądze za serwisowane auta co roku a mianowicie ok 3000 złotych w przeliczeniu z koron szwedzkich także wykluczylbym większe usterki aczkolwiek to nie jest pewne bo przecież wszystko się kiedyś psuje :/
samuraj11
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 07 1992
Auto: Bmw 530i e39
Silnik: 3.0 231 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

23 Mar 2013, 14:07

Mam ten sam problem ;( Jest ktoś w stanie pomóc?
karlo92
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Bentley Continental GT
Silnik: VW Golf 3

23 Mar 2013, 14:16

Karlo nie przypominam sobie żeby w Astrze była automatyczna skrzynia biegów od BMW 530i

Co do tematu autem raczej bym nie jeździł, szkoda piesków, sprawdzałeś poziom płynu ? nie ma wycieków ? to powinno być zawarte w pierwszym poście.
CośTamWiem
Początkujący
 
Posty: 93
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Zipp Vapor >50
Silnik: coś koło 0,3 2KM :)
Paliwo: Benzyna
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Mar 2013, 15:52

Ja proponuję w takich przypadkach zacząć od rzeczy najprościejszej - podłączyć się i odczytać błędy. Powodów może być naprawdę sporo. Przy okazji proponowałbym sprawdzić jaki powinien być olej w tej skrzyni i od razu wymienić, jeżeli nie był wymieniany.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

24 Mar 2013, 08:58

Hej , witam ponownie,problem ze skrzynia rozwiązany autko stało dwa tygodnie w warsztacie ,okazało się ze posypały się powazne części w samej skrzyni , byla to jakas glowica lub turbinka ktora poprostu zostala rozerwana jak arab z dynamitem w srodku miasta, przyczyna zle smarowanie za niska temperatura oleju,zaznaczam ze bylo - 19 na dworze , :naughty: no i za duze obroty na zimnym silniku i Bach , te wszystkie czynniki spowodowaly ze moja skrzyniá powiedziala DOŚĆ,cena przystępna jak na Szwecję jedyne 15000 koron co w przeliczeniu daje w zaokragleniu 7000 złoty , :x ale to Szwecja napewno w kraju taniej . Pozdrawiam Kristoffer
samuraj11
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 07 1992
Auto: Bmw 530i e39
Silnik: 3.0 231 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    XVIII Moto-Piknik NO LIMIT 2012 - Olsztyn / relacja
    17 czerwca na lotnisku Dajtki w Olsztynie odbyła się impreza XVIII Moto-Piknik NO LIMIT 2012. Dla gości którzy jak co roku licznie odwiedzali tegoroczny Piknik przygotowano wiele atrakcji i konkursów można było ...