Błąd P1488 wraca zaraz po wykasowaniu

20 Cze 2021, 14:28

witam mam problem z którym nie mogę sobie poradzić otóż wyskoczył mi check kod to p1488 po wykasowaniu przy każdym uruchomieniu silnika błąd powraca może ktoś pomoże jak się za to zabrać gdzie szukać jak naprawić
leszek800
Nowicjusz

Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Prawo jazdy: 0- 0-1977
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: dacia sandero stepway
Silnik: 1.5dci
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2018

20 Cze 2021, 14:53

Wydaje mi się że ten błąd może dotyczyć napięcia sondy lambda tu masz jego opis na forum kody/obdii/4264-p1488-chrysler-dodge-jeep/ Czy on wraca odrazu po odpaleniu silnika? Zawsze jest to taki sam moment, zwróciłeś na to uwagę? Czy są też jakieś inne błędy?
Rokiko
Stały forumowicz

Zdjęcia: 12

21 Cze 2021, 13:55

błąd po wykasowaniu wraca zaraz po ponownym po odpaleniu silnika tzn po wykasowaniu błędu odpalam silnik i błędu nie ma ale jak zgasze silnik i odpale ponownie błąd odrazu jest . był jeszcze błąd czujnika temperatury powietrza dolotowego ale po wykasowaniu ani razu nie wrócił
leszek800
Nowicjusz

21 Cze 2021, 17:03

Może być problem z napięciem 5V zasilającym niektóre czujniki . Wystawiane i diagnozowane prze ECU silnika . Nazywane między innymi napięciem odniesienia czy referencyjnym.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi

21 Cze 2021, 18:25

tylko gdzie szukać tego napięcia . wymieniłem już jedną sonde lambda zamówiłem czujnik ciśnienia dpf . przepływomierz .drugą sonde lambda.czujnik temp.spalin mam zamiar wymienić po kolei wszystkie czujniki może któryś robi zwarcie lub przerwe ,posprawdzałem wszystkie wtyczki połączenia itp.wszystko wygląda dobrze. oprócz błędu nie działa mi także funkcja start-stop.
leszek800
Nowicjusz

21 Cze 2021, 21:28

leszek800 napisał(a): wymieniłem już jedną sonde lambda zamówiłem czujnik ciśnienia dpf . przepływomierz .drugą sonde lambda.czujnik temp.spalin mam zamiar wymienić po kolei wszystkie czujniki może któryś robi zwarcie lub przerwe
Zamożny jesteś . Myślę że taniej byłoby odstawić auto do kumatego machera . Bo patrz . Miałem coś podobnego w jakimś tam bolidzie i po analizie schematu ecu , pomiarach napięć zawęziłem ilość czujników do minimum . Zwarcie robił czujnik ciśnienia atmosferycznego . Za stówkę problem rozwiązany .
bonifacy
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kierowco, ustąp pierwszeństwa motocykliście
    Okres letni to pełnia sezonu motocyklowego, dlatego właśnie w czasie wakacji motocykliści najbardziej narażeni są na udział w wypadkach. Wielu tragicznych zdarzeń można by uniknąć dzięki poprawie bezpieczeństwa jazdy kierowców ...
    Wystawa Techno Classica - Audi świętuje dwa jubileusze
    Podczas tegorocznych targów samochodów zabytkowych Techno Classica w Essen, które odbędą się od 10 do 14 kwietnia, Audi Tradition będzie świętować dwie znaczące rocznice. W hali numer siedem, marka z ...

• 22 Cze 2021, 13:22

No w tym rzecz że żaden mechanik nie umie rozwiązać problemu odsyłają mnie do coraz mądrzejszych fachmanów i żaden albo mu się nie chce szukać usterki bo trzeba przekopać instalacje a to strata czasu albo nie wiedzą za co się zabrać podobno przyczyn może być mnóstwo najlepiej jakby komputer mu wyświetlił że to ten czujnik lub w tym konkretnym miejscu jest usterka to wtedy by naprawili dlatego zwróciłem się do specjalistów na forum o pomoc.
    leszek800
    Nowicjusz

23 Cze 2021, 09:41

Niestety dzisiaj z diagnozą problemu są największe problemy bo większość mechaników to wymieniacze i nie chce im się bawić w szukanie problemów. Czasem nawet jak błąd jest to nie potrafią rozwiązać problemu bo za szeroki jego zakres :)

Jakie masz auto i silnik?

Tak jeszcze z ciekawości popatrzyłem na zagraniczne strony i tam znalazłem że przy tym błędzie niektórzy mieli problemy z wydajnością czujnika temperatury paliwa B, brudnym i źle działąjącym czujnikiem MAF.
    Rokiko
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 12

23 Cze 2021, 14:18

dacia sandero stepway 1.5dci może dzisiaj przyjdą te czujniki to powymieniam może coś drgnie . Jeden mechanik mi powiedział że miał podobny przypadek z tym błędem przekopali całe auto wymienili podejrzane czujniki i nic nie znależli dopiero po jakimś czasie klientowi padło sprzegło dwumasowe i po naprawie tegoż sprzęgła błąd zniknął okazało się że czujnik żle z czytywał położenie wału wskutek drgań spowodowanych tym sprzęgłem dla mnie to jest nie do uwierzenia no chyba że mechanik ściemnia . wygląda na to że chyba musze zmienić auto bo to jest za trudne do naprawienia dla mechaników nie naprawialne
    leszek800
    Nowicjusz

23 Cze 2021, 20:54

Może głupie pytanie, ale nie można się podłączyć pod kompa i sprawdzić odczyty każdego czujnika?
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1188
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

24 Cze 2021, 19:05

mam interfejs .mam program ddt4all tylko jak sprawdzic kazdy czujnik z osobna to by było najlepsze rozwiązanie
    leszek800
    Nowicjusz

28 Cze 2021, 09:54

No to już trzeba znać się na diagnostyce interfejsu i jego obsłudze. Jak sam tego nie ogarniasz, to poszukaj mechanika w swojej okolicy, który ogarnie interfejsem te czujniki.
    Do odczytu danych z większości czujników wystarczy zwykły ELM 327 + jakaś darmowa aplikacja. Sondę lambda odczytasz napewno. I jedną i drugą. Do tego napewno czujnik przepływu powietrza, temp. powietrza itd.
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

29 Cze 2021, 18:45

byłem na diagnozie odczyt clipem renault błąd p0071 czujnik temperatury zewnętrznej dolotu -wymieniłem błąd nadal jest błąd p1488 układ niskiego ciśnienia dpf -mechanicy rozkładają ręce kabelki z czujników posprawdzane przewodność jest wszystko niby jest dobrze a dalej są błedy następny termin wizyty u innego poleconego mechanika 06 .07 nie spodziewam się cudów już nie wiem co jeszcze mogę zrobić i gdzie szukać każdy wymyśla swoją wersje i dalej to samo.
    leszek800
    Nowicjusz

01 Lip 2021, 10:19

leszek800 napisał(a): błąd p0071 czujnik temperatury zewnętrznej dolotu -wymieniłem błąd nadal jest

A jaką temp. pokazywał interfejs?
    leszek800 napisał(a):błąd p1488 układ niskiego ciśnienia dpf

Jakie ciśnienie p[okazuje interfejs?
    Błędy mogą mieć wspólne podłoże - słabe, zaśniedziałe styki w złączkach. Należałoby dokładnie przeglądnąć instalację elektryczną. Możliwe też jest to, że wspólnym elementem jest słaba masa np. ECU. Tam też należałoby posprawdzać styki czy nie ma wilgoci.
    No i nie szukaj mechaników tylko poszukaj dobrego diagnostę. Bo jak diagnosta będzie dobry, to znajdzie przyczynę. Mechanik nie koniecznie, bo większość dzisiejszych mechaników naprawa auta w taki sposób jak ty - błąd czujnika, to trzeba wymienić. A jak po wymianie się okaże, że to nie czujnik, to padają słowa " no to nie wiem co jest zepsute". Mechanik kasę zabrał, a auto nadal nie naprawione.
    Mechanikom nie chce się szukać przyczyn, bo to zabiera dużo czasu, a pieniądz żaden z tego. Zmarnowane godziny tylko.
    Niestety takich mamy mechaników.
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

01 Lip 2021, 22:16

MotoAlbercik napisał(a):No i nie szukaj mechaników tylko poszukaj dobrego diagnostę
    Ja myślę i radzę udać się z problemem do ASO dacii. Auto świeże , 2018 .Na necie brak dogłębnej informacji na temat rzeczonego błędu . Nie dziwię się . Mimo standaryzacji błędów obd to jednak występują odstępstwa dla danej marki pojazdu .
    Nie wszystkie niezależna warsztaty są na bieżąco z oprogramowaniem i stąd mogą być błędy z oceną sytuacji .
    bonifacy
    Stały forumowicz