Błąd położenia wałka rozrządu - Citroen C3 Picasso

22 Lis 2022, 16:51

Witam. Mam problem z błędem "Błąd przesunięcia fazowego wydechowego walka rozrządu" i wyskakuje też check engine - antipollution faulty. Wymienione zostały już czujniki i rozrząd, po stwierdzeniu że łańcuch rozciągnięty. Błąd wyskakuje podczas jazdy, po wyciągnięciu wtyczki lub całego czujnika błąd znika, dziś zauważyłem, że znika także samoczynnie po kilku jazdach . Citroen C3 Picasso 2009, Silnik 1.4 vti. Znalazłem jeszcze taki artykuł https://www.auto-krak.pl/auto-krak/problemy-z-bledami-walka-wydechowego-w-silnikach-1-4-1-6-vti-grupy-psa/. Jakieś wskazówki, ktoś miał podobny problem? Z góry dzięki
Abigor900
Obserwowany

• 23 Lis 2022, 11:12

Jakie konkretnie pojawiają Ci się kody błędów?

W tych silnikach tolerancja wykrywania problemów w sterowniku przez producenta jest ustawiona w bardzo wąskim zakresie i nawet niewielkie niedomagania potrafią powodować problem.

Problemy ze wspomnianym komunikatem tak na szybko mogą powodować:
    - czujnik położenia wałka rozrządu,
    - cewka,
    - świece,
    - przerwa w okablowaniu,
    - słaba kompresja,
    - wypalone zawory,
    - w skrajnych przypadkach nawet kiepskiej jakości paliwo.
    Rokiko
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 24

23 Lis 2022, 13:42

Dzięki za odpowiedz. Czujniki były wymienione, przed zmianą rozrządu był to błąd p0014, teraz nie sprawdzałem.
    Abigor900
    Obserwowany

23 Lis 2022, 13:54

Abigor900 napisał(a):przed zmianą rozrządu był to błąd p0014
    Zerknij jeszcze tu kody/obdii/24-p0014/ masz opisane pewne możliwości naprawy.

Warto by było sprawdzić bo wspomniany błąd czy po wymianie rozrządu czasem nadal nie występuje.
    Problemem może być też zawór zmiennych faz rozrządu, a nawet sam fazator.
    Rokiko
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 24
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Hybrydy na trasy? - jak sprawdza się hybryda w trasie, spalanie?
      W prawdzie nie planuję na razie zakupu samochodu, ale ciekawi mnie funkcjonalność hybryd. Nie mówię tu o typie plugin tylko o takim, gdzie silnik elektryczna wyłącznie wspomaga spalinowy tzn. do pewnych obrotów ...
      Kalkulator średniego spalania
      Policzenie wartości średniego spalania jest dosyć istotne dla większości kierowców dlatego też przygotowaliśmy kalkulator kosztów zużycia paliwa który pozwala obliczyć średnie spalanie na określonym dystansie, ...