BMW 328i e36 coupe czy BMW 540iA e39 na pierwszy samochód

Re: BMW 328i e36 coupe czy BMW 540iA e39 na pierwszy samochó

18 Gru 2009, 17:46

Swiete słowa KaczorLSM madrze pisze, masz 18 lat jestes i chcesz auto 200 KM? Po co ? zeby "szpanowac" przed kolegami ? Po co Ci to stre bmw? Albo jestes z bardzo malego miasteczka, lub wsi, albo z patologia "synus bagatych rodzicow" lub ze slumsow na jakiejs starej dzielnicy. Nie masz wlasnej glowy? Koledzy sie napalaja na ryk silnika i niski dzwiek wydechu? Chcesz isc wziasc na pake i depnac? 100km dla 18 lat to sporo.. ja zaczynalem od 60 km silnika i ciesze sie bo dzieki temu zyje ! Tez chcialem szpanowac "pokazac sie" itd. czasami chcielem przycisnac , ale nie moglem i na moje szczescie nigdy tego nie zrobilem. Pierwsze auto nie musi byc male, sedan jak najbardziej ale wez cos ponizej 100 km i tak takie auto ma dobre odejscie. 406 lub passatem tez sie mozna pokazac wiec ja bym nie bral starego bmw z 300 km silnnikiem. Zobaczysz jak bedzie , jak bedziesz jechal z dzewczyna albo kumplami ;) "no daj mu po garach, cisnij cos wiecej"
illusion
Aktywny

Miejscowość: Poznań

18 Gru 2009, 22:42

Może jednak rzeczywiście BMW sobie odpuść i zastanów się nad jakimś innym usportowionym samochodem jednak przednionapędowym. Podaj sumę w jakiej musisz się zmieścić to postaram się ci pomóc
szybki200
Aktywny
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z daleka

13 Sty 2010, 02:02

Niech będzie i BMW ale po podwórku. Zaczynałem od Opla i dopóki nie zacząłem zarabiać sam na siebie to nie miałem nic do powiedzenia dostałem od rodziców Corse z 89' z silnikiem 1,2 i się cieszyłem.
Jak zawsze mówię lepiej ch..... jechać niż dobrze iść :grin:
Zacząłem zarabiać sam na siebie to mogłem sobie pozwolić na BMW czy Mercedesa bo wiedziałem jakie są koszta utrzymania samochodu jak się chodzi do szkoły i nie ma się własnych pieniędzy. Nawet palenie rzuciłem żebym miał za co wlać do baku :smile: a to był tylko Opelek :grin: .
Nie wiem nie miałem takich dużych silników ale miałem E36 316i dobrze się prowadzi twarde zawieszenie teraz mam E39 525TDS i jest komfort i dużo bajerów i sobie chwale.
Ale dla młodej osoby nie polecam.

[ Dodano: Sro Sty 13, 2010 02:13 ]
Jeszcze jedno gdyby nie kontrola trakcji to mógłbym już tutaj nie pisać z wami a moje auta tylno napędowe nie przekroczyły 150 KM i nie jestem kimś kto szaleje na drogach i jestem dość objeżdżony tzn. ok 50 000 km rocznie i nie jestem zawodowym kierowcą tylko dla swojej przyjemności wydaje mi się że chyba dość sporo :smile:
michal52-86
Nowicjusz

13 Sty 2010, 20:28

ja bmw 3 jezdzilem 2 lata bez prawa jazdy :) i to byo pierwsze auto jakie mialem super tanie czesc spalanie okolo 10 lit bardzo fajne auto ale uwaga juz sa same graty zniszczone i stare ja bym polecal e 46 2.5 bezyna
...
fanteo
Nowicjusz

Miejscowość: łódź

14 Sty 2010, 10:33

540 bedzie sie lepiej odpychało ;) zaś 328 bedzie tańsze w exploatacji ;) jezeli nie miales do czynienia z tylnym napedem to kup 316 :) ja od takiego zaczynalem i duzo sie nauczylem teraz jezdzac 735 to juz tylko przyjemnosc jak mi tył wyniesie ;)
Jest BMW e32 735i m30b35 86' 211ps
Bylo BMW e36 316i m43 95' 75kW
Ącki
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk

15 Sty 2010, 13:48

Daro20VT napisał(a):Ja pie***... Dres sobie jeszcze do tego kup
Lans... Haha

Zauważyłem że w każdym temacie w jakim pojawia się BMW to zaraz piszesz o dresie :/ Nie chcę nic mówić, ale u mnie w mieście są 3 takie Fiaty jak Ty masz, dwoma z nich bujają się zwykłe pospolite "DRESY" jak Ty to mówisz, a jednym nażelowany laluś.... Więc proszę odpuść sobie bo w ten sposób możesz niepotrzebnie obrażać innych użytkowników BMW. Pozdrawiam
Tribul
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Z Polski
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi A4 allroad quattro - wysoki komfort jazdy z zaletami offroad Audi A4 allroad quattro - wysoki komfort jazdy z zaletami offroad
    Audi A4 allroad quattro to ucieleśnienie jedynej w swoim rodzaju koncepcji: połączenia wysokiego komfortu jazdy z zaletami offroad. Samochód ten cieszy się wyjątkową w swoim segmencie pozycją.
    Mazda3 hatchback Mazda3 hatchback
    Nowa Mazda3 hatchback zadebiutowała 26 czerwca równocześnie w kilku miejscach na całym świecie. Tysiące dziennikarzy, blogerów i przedstawicieli mediów społecznościowych wzięło udział w szeregu uroczystych ...

• Re: BMW 328i e36 coupe czy BMW 540iA e39 na pierwszy samochó

16 Sty 2010, 10:27

Tribul napisał(a):
    Daro20VT napisał(a):Ja pie***... Dres sobie jeszcze do tego kup
    Lans... Haha

Zauważyłem że w każdym temacie w jakim pojawia się BMW to zaraz piszesz o dresie :/ Nie chcę nic mówić, ale u mnie w mieście są 3 takie Fiaty jak Ty masz, dwoma z nich bujają się zwykłe pospolite "DRESY" jak Ty to mówisz, a jednym nażelowany laluś.... Więc proszę odpuść sobie bo w ten sposób możesz niepotrzebnie obrażać innych użytkowników BMW. Pozdrawiam

Raczej jeżdżą zwykłymi 16V ;)
    Bo nie jeżdżą 20VT LE :cool:
    A, że w każdym samochodzie się znajdą tacy a nie inni to już trudno ;)
    A, że o kierowcach BMW ma się takie a nie inne zdanie to jest już wyłącznie wina posiadaczy tego samochodu;)
    BMW E60 530dA
    Daro20VT
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
    Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: BMW E60 530dA
    Silnik: 3.0d
    Paliwo: Diesel
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2005

16 Sty 2010, 11:13

A, że o kierowcach BMW ma się takie a nie inne zdanie to jest już wyłącznie wina posiadaczy tego samochodu;)

Bardziej jest to wina ze my Polacy kochamy stereotypy i pewnie się to nie zmieni za szybko. Więc BMKami dalej będą jeździć buraki i dresiarze, fordy dalej będą g...o warte, fiaty przez następne kilkanaście będą takiej samej jakości co 126p itd.
    BMW- Biała Może Więcej
    zbychu57
    Aktywny
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Białystok

16 Sty 2010, 15:09

Daro20VT napisał(a):Raczej jeżdżą zwykłymi 16V
    Bo nie jeżdżą 20VT LE
    A, że w każdym samochodzie się znajdą tacy a nie inni to już trudno

Aha, nie wiedziałem że to czy się jest dresem czy żelusiem zależy też od silnika:):):):) Czyli jak ja mam 2,5 litra, które jest bardzo rzadko spotykane w compacie bo zrobili takich tylko około 13 tyś sztuk, to nie jestem dresem bo dresy jeżdża z silnikami 1.6? Hahaha dobre:) Ale przyznam, że czasem myslałem nad zmianą marki z powodu tych stereotypów:/ A nie jestem dresem, dres ubieram tylko jak idę na siłownie i na dyskotekę :mrgreen: Żart oczywiście:):):) Powiem szczerze że przyjęło się to dzięki młodym ludziom mieszkającym na wioskach, którzy każde auto przerabiają na samoloty, pługi itp. (oczywiście nie wszyscy) i mają tendencję do takowego ubioru sportowego:) Ale to samo dzieje się z golfami, audi... Naprawdę wielu ludzi w dresach widzę np. w audi A8, zazwyczaj łysych. Ja wybrałem tą markę bo: zaje... się tym jeździ, silniki chodzą jak zegarki, są mocne i mają charakter (czytać lekko sportową sylwetkę). A szczerze mówiąc to taki stereotyp występuje tylko w zacofanym kraju o nazwie POLSKA..... gdzie większość tego typu haseł wywiodło się z czasów, gdzie nielicznych było stać na takie samochody, jeździły tym cwaniaki od lewych interesów, oraz powiedzmy sobie szczerze z zazdrości. Jednak czasy te minęły...halo

[ Dodano: Sob Sty 16, 2010 15:46 ]
    A co do tematu to odpuść sobie te silniki bo się zabijesz, nie wiem czy zdajesz sobie sprawę co to jest około 7 sekund do setki i tył napęd:/ Za młody jeszcze jesteś to raz, a dwa-zbyt krótko masz prawojazdy. Nie wiem czemu ale BMW ma to do siebie że chce się przycisnąć, obojętnie czy to seria 3, 5 czy 7. Więc nie polecam...
    Tribul
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Z Polski

16 Sty 2010, 22:09

Tribul napisał(a):Aha, nie wiedziałem że to czy się jest dresem czy żelusiem zależy też od silnika:):):):)

Nie o to biega!
    Napisałeś wcześniej
    Tribul napisał(a):Nie chcę nic mówić, ale u mnie w mieście są 3 takie Fiaty jak Ty masz

A wątpie, że mają 20VT i to z Limitowanej edycji. A ja takowe posiadam :wink:
    zbychu57 napisał(a):fiaty przez następne kilkanaście będą takiej samej jakości co 126p itd.

I tu się mylisz nowe Fiat mają lepsze wykonanie niż VW :lol:

PS. co do tematu to też myśle, że na początek mocne auto z napędem na tył to nie jest dobre rozwiązanie :wink:
    BMW E60 530dA
    Daro20VT
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
    Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: BMW E60 530dA
    Silnik: 3.0d
    Paliwo: Diesel
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2005

16 Sty 2010, 23:16

I tu się mylisz nowe Fiat mają lepsze wykonanie niż VW

Moje zdanie wyrwałeś z całego kontekstu, była to ironia pijąca do większości Polaków myślących stereotypowo:)
    BMW- Biała Może Więcej
    zbychu57
    Aktywny
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Białystok

• Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50