BMW 330 COUPE. Prosze o porade

14 Wrz 2010, 00:30

Witam
Chce kupic BMW 330 coupe.
Gdyby ktos mial na sprzedaz albo by cos slyszal to prosze o kontak.
A jesli chodzi o porade to mam oferte sprzedazy takiego samochodu za 22tys zl rocznik 2000, ale 300 tys km przebiegu. Czy ten silnik nie ma juz dosc ? Moze ktos zna te silniki i wie nieco wiecej niz ja to prosze o porade. Czy to w ogole ma sens kupowac taki samochod, czy on za 100tys nie bedzie nadawal sie juz tylko do remontu ?
Z gory dziekuje za odp
Pozdrawiam
Kaczor
_kaczor_
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Piła

14 Wrz 2010, 08:48

Silnik nie ma już dość (o ile nie był katowany i źle eksploatowany, ale wtedy może mieć dość i po 30tys. km), ale to nie o silnik bym się martwił.

Przy takim przebiegu śmierć techniczna czeka zapewne niedługo (w przeciągu tych 100tys. km) skrzynię biegów, niektóre elementy zawieszenia, niektóre elementy wnętrza też by się przydało wymienić, no i sam silnik też pewnie będzie się domagał dopieszczenia (chociaż po paru wymianach może się okazać że to silnik jest najtrwalszym elementem w samochodzie :) ).

Taki przebieg jeszcze tego auta nie skreśla, ale oznacza że pewnie będzie cię czekało kilka wymian niektóych części, w tym i nieco droższych jak np. skrzynia biegów. No chyba że auto miało je wymieniane (i jest to jakoś udokumentowane), wtedy jest ok.

Silnik odpowiednio traktowany po wymianie niektóych części pożyje jeszcze drugie tyle, ale tak jak mówiłem - nie o silnik tu chodzi tylko o resztę
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

14 Wrz 2010, 09:45

Dziekuje slicznie. Ja zdaje sobie sprawe z tego, ze bedzie sporo do wymiany ale za 330 22tys to moim zdaniem dosc okazyjna cena. Dlatego chyba podejme sie tego. :) Ile jest warte takie BMW ? Jak jest w dobrym stanie?
Kaczor
_kaczor_
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Piła

14 Wrz 2010, 17:14

Sąsiad jakiś czas temu sprzedawał 328 rok albo dwa lata młodsze niż te twoje, z przebiegiem nieco ponad 200tys. km (ale za to na 100% oryginalnym gdyż miał je od nowości :) ) za 21tys. zł. Fakt faktem - miało stłuczony reflektor bo zahaczył jakiś kosz na śmieci przy parkowaniu.

Jeśli te 330 oprócz niemałego przebiegu nic nie dolega, to 22 tys. zł jest uczciwą ceną - ani nie zdzierstwo, ani nie jakaś tam znowu okazja (to dobrze, bo okazje są podejrzane :) )
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

14 Wrz 2010, 23:39

Ładne 330Ci kosztuje ponad 30 kafli...
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Siedmiomiejscowy Lexus RX
    Jak podaje japoński magazyn Mag-X, premiera wydłużonej wersji bestsellerowego crossovera Lexus RX z kabiną o trzech rzędach siedzeń ma nastąpić już na jesiennym Tokyo Motor Show, a do sprzedaży ruszy w styczniu 2018. Według ...
    Classic Car Festival w Tokio - zabytkowe perły
    Zabytkowe samochody mają swój nieodparty urok, o czym już po raz kolejny mogli się przekonać goście tegorocznego Classic Car Festival zorganizowanego przez Toyota Automobile Museum. W imprezie wzięły udział najpiękniejsze ...