BMW 330d lub OPEL SIGNUM 3.0 CDTI

09 Lip 2010, 15:11

Zastanawiam się nad kupnem któregoś z tych samochodów. Mój kolega ma własnie 330d kombi i świetnie się prowadzi co do Signuma słyszałem wiele róznych opinie lecz od ludzi którzy nie mają zbyt dużej wiedzy o samochodach. Mnie osobiście potrzebny jest samochod na długie trasy, który będzie także elastyczny w wyprzedaniu na trasie i własnie najlepiej kombi. Te dwa są w podobnych cenach z podobnym wyposażeniem dlatego się nad nimi zastanawiam.
Proszę o opinie
airbull23
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Kielce

09 Lip 2010, 17:03

Signum to jest Vectra w Hatchback'u a nie kombi BMW lepsze
kamyl
Aktywny
 
Posty: 278
Miejscowość: SR
Prawo jazdy: 0- 4-2009
Auto: VC GTS
Silnik: Z19DT
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

09 Lip 2010, 17:58

Signum to luksusowa odmiana Vectry.
Oba są fajne i wygodne ale Signum skreśla całkowicie silni, 3.0CDTI to niewypał, poczytaj opinie użytkowników.
Spośród tych dwóch BMW ale jeśli Signum byłoby 1.9 CDTI to byłby powód do przemyśleń..
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

09 Lip 2010, 19:52

Nie wiedziałem że są problemy z silnikami 3.0 OPLA. To zmienia postać rzeczy bo 1.9 mam teraz i mi nie wystarcza, poza tym 1.9CDTI jest jeszcze słabszy od tego co teraz mam więc odpada.
airbull23
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Kielce

09 Lip 2010, 20:15

To nie jest silnik Opla. To konstrukcja ISUZU montowana też w Renault Vel Satis i Saabie 9-5.
1.9 CDTI aka JTD może mieć też 150 kucyków ale skoro 130 Ci nie wystarcza to 150 pewnie też nie.
W takim razie polecam BMW ew. C-klasę W203 270CDI jest trochę droższa ale IMHO warto dopłacić.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

10 Lip 2010, 09:25

kolego miałem takiego signuma i niestety są problemy z tymi silnikami , choć wiadomo zależy jaki egzemplarz trafisz . Moc 177 km , spalanie bardzo niskie bo miasto max 9l . Ale lepszym wyborem byłby 1.9CDTI dużej różnicy nie będzie .
Firma Mar-car zajmujemy się handlem samochodami używanymi . Wiecej info priv lub gg
piter36
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 600
Miejscowość: Radomsko
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Ile hybrydy jest w samochodzie elektrycznym?
    Samochody elektryczne są niemal tak stare jak sama motoryzacja. Mimo to uważa się je obecnie za nowość na motoryzacyjnym rynku. To dlatego, że na przełomie XIX i XX wieku przegrały one konkurencję z samochodami spalinowymi ...