BMW e36 1.8 is

BMW e36 1.8 is

29 Maj 2014, 19:12

Witam wszystkich posiadam bmw e36 1.8 is i mam instalacje gazowa lorenzo gdy zapalam rano odrazu się przełanczał na gaz jak nigdy bo wczesniej po przejechaniu kilku kilometrów dopiero się przekladał na gaz.dziś jechałem normalnie i po przejechaniu 10 km zaczeło mi pikać przy przełączniku i przełożył się na paliwo gdy zgasiłem auto i zapaliłem ponownie przełożył się na gaz po 5-10 sekund pochodził i znów pikanie.niewiem co jest przyczyną może ktoś pomoże? :(
zbych91ck
Nowicjusz

Auto: nie mam

Re: BMW e36 1.8 is

01 Cze 2014, 19:12

Nie lorenzo tylko Landirenzo. Pikanie i przełączenie na benzynę oznacza zapisanie się błędu w sterowniku gazowym. Można go zdiagnozować po podłączeniu się pod PC.
Migaz
Zaawansowany

Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

Re: BMW e36 1.8 is

02 Cze 2014, 09:26

U mnie w Jeepie miałem podobnie, z wyjątkiem, że od razu po uruchomieniu silnika zasilanie przełączało się na LPG. Chyba, że silnik był ciepły. Ale zacznę może od opisu jak u mnie ta instalacja działa - jak się kończy gaz w butli to zasilanie automatycznie przełącza się na Pb i pipczy. Po naciśnięciu na przycisk ( przełączenie z LPG na Pb ) przestaje pipczeć. Towarzyszy temu oczywiście zmiana świecenia diód na przełączniku.
Jak się przełączy z LPG na PB i pipczy, to po wyłączeniu stacyjki i ponowym uruchomieniu silnika nie pipczy, ale silnik pracuje na Pb. Po przegazowaniu przełącza się na LPg i nie pipczy do momentu aż się za mocno wciśnie gaz i znowu zasilanie się przełączy na Pb. Są to objawy, jak jest mało gazu w butli. czyli normalne działanie.
U mnie była sytuacja, że gazu była prawie pełna butla, a zasilanie przełączało się na pB. I oczywiście pipczało. Okazało się, że pomogła wymiana filtra gazu i wszystko wróciło do normy. Filtr nie jest drogi, więc może warto od tego zacząć? Oczywi.ście wymiana filtra gazu powinna być zrobiona zgodnie z warukami bezpieczeństwa.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pakiet tuningowy TRD dla nowego Lexusa CT F SPORT Pakiet tuningowy TRD dla nowego Lexusa CT F SPORT
    Japońska firma TRD, dostawca fabrycznych rozwiązań tuningowych dla Lexusa, przygotowała zestaw akcesoriów do tuningu nowej wersji hybrydowego kompaktowego hatchbacka Lexus CT F SPORT. TRD oferuje elementy zestawu aerodynamicznego ...
    Kiedy kierowca może używać świateł awaryjnych? Kiedy kierowca może używać świateł awaryjnych?
    W jakich okolicznościach kierowca może używać świateł awaryjnych: postój z powodu uszkodzenia pojazdu lub wypadku. Włączanie tych świateł, gdy chcemy zatrzymać się w miejscu niedozwolonym jest niezgodne z obowiązującymi ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50
      GTP Light