BMW e36 problem z centralnym zamkiem

BMW e36 problem z centralnym zamkiem

11 Mar 2015, 21:30

Witam, mój problem polega na tym, że dzisiejszego dnia, postanowiłem sprawdzić, dlaczego nie działa mi zamykanie z pilota od carprotect bx60. No i dokopałem się do tego modułu ZV i sterownika carprotect i to co zobaczyłem po prostu mnie przeraziło, otóż, ten sterownik CP jest podłączony po prostu do kabli idących do modułu ZV, po dotknięciu jednego z kabla zrobiło się jakieś zwarcie, ponieważ ktoś kto to montował, nie zabezpieczył tego tak jak powinien, no ale odpiąłem aku, pozaklejałem to izolacją (przedtem rozłączyłem te kable złączone w wyniku tego spięcia) i po założeniu klem na akumulator mój centralny zamek, ten podstawowy nie działa, słychać jedynie, że przekaźnik w module "cyka" po wciśnięciu lub wyciągnięciu "dzyndzla" w drzwiach, ale drzwi zamykają się te, w których wcisnę "dzyndzla", po prostu centralka nie działa. Czym to może być spowodowane? dodam, że bezpiecznik nr. 7 (ten od centralnego) jest dobry, nieprzepalony. Czyżby przez to zwarcie, które nastąpiło mogło spalić moduł? dodam, że światełko podczas otwierania drzwi działa. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
misyogi
Obserwowany

Auto: BMW e36

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

W jakim celu montuje się klimatyzację i jak ona działa? W jakim celu montuje się klimatyzację i jak ona działa?
    Klimatyzacja oprócz zastosowań koniecznych, takich jak przewóz leków czy artykułów spożywczych, jest montowana przede wszystkim dla większego komfortu jazdy. Ale też w wielu przypadkach jest po ...
    Europejscy kierowcy chcą nadal prowadzić swoje samochody Europejscy kierowcy chcą nadal prowadzić swoje samochody
    Jak wynika z przeprowadzonego ostatnio dużego badania opinii konsumenckiej, którego treść Mazda podała do wiadomości publicznej, dwóch na trzech europejskich kierowców chce zachować możliwość samodzielnego ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      S2020005