Bmw e39 dobór opon felg

07 Cze 2020, 11:45

Witam. Zamierzam kupić opony letnie i felgi. Jednak nie znam sie na doborze. Nie chce aby cos gdzieś obierało czy wystawało. Znalazłem takie felgi [link do Oponeo wygasł]
Opony przod [link do Oponeo wygasł]
Opony tył [link do Oponeo wygasł]

Nie chce zakładać dystansow itp. Czy lepsza bedzie felga 18 cali? [link do Oponeo wygasł]

Opony przod tyl takie same. [link do Oponeo wygasł].
bmw e39 525i sedan
Magulo
Nowicjusz

07 Cze 2020, 12:24

Felgi rozmiarowo są ok ale jak chcesz z tyłu założyć szersze opony to proponuję do takiego rozmiaru felgę 9 cali, a nie 8,5.

Wtedy opony będą takie jak podałeś czyli 245/35R19 na przód i 275/30R19 na tył. Samochód fajnie na nich wygląda ale lepszy komfort jazdy będzie na felgach R18 przy oponach 235/40R18 na przód i 265/35R18 na tył (tu również felgi 8,5J na przód i 9J na tył).

Opony poleca wybrać na przód i tył takie same bo to Hankooki które podałeś to dwa różne rodzaje.
Rokiko
Stały forumowicz

Zdjęcia: 12

07 Cze 2020, 13:01

Do felg 18 te opony [link do Oponeo wygasł] rozumiem ze są git. Jeżeli na tył pójdą szersze opony to jakie bede mial z tego korzysci czy tez nie. Jakichs dystansów nie bede musial zakladac?
Magulo
Nowicjusz

07 Cze 2020, 17:20

Jednak dam chyba spokój sobie z 19. Do felg 18 9 szerokosci beda lepsze opony 225/35 czy 235/40? Na przod i tył takie same założę nie będę mieszac.
Magulo
Nowicjusz

10 Cze 2020, 10:21

Magulo napisał(a):Jeżeli na tył pójdą szersze opony to jakie bede mial z tego korzysci czy tez nie. Jakichs dystansów nie bede musial zakladac?
Jak kupisz odpowiednie felgi tak jak było w oryginale to nie potrzeba żadnych dystansów. Co do samych korzyści to w sumie tylko wygląd z tyłu.
Magulo napisał(a): Do felg 18 9 szerokosci beda lepsze opony 225/35 czy 235/40? Na przod i tył takie same założę nie będę mieszac.
To dobre rozwiązanie ale coś z tymi rozmiarami opon pomieszałeś :) jak chcesz na wszystkie koła założyć takie same opony to proponuję 235/40R18, felgę 8J lub 8,5J z odpowiednim ET i wtedy będzie ok.
Magulo napisał(a):Do felg 18 te opony rozumiem ze są git.
Tak będą dobre :ok: Hankook Ventus Prime3 K125 235/40 R18 95 W XL, MFS
Rokiko
Stały forumowicz

20 Cze 2020, 16:40

Cze. Znalazłem takie felgi [link do Allegro wygasł]
Z tym że mają one 9" szerokości. Nie jestem pewny czy wejda one na przednią oś. Czy nie bedzie jakiejś draki.

I co myślicie o tych oponach [link do Oponeo wygasł]
Magulo
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Corolla TS kombi GR Sport oczami Kuby Przygońskiego
    Toyoty w wersjach GR Sport to połączenie codziennej użyteczności z dynamicznym charakterem rodem z Toyota Gazoo Racing. Możliwości Corolli TS kombi GR Sport przetestował Kuba Przygoński, jeden z najbardziej wszechstronnych ...
    Która firma króluje na rynku kabrioletów?
    Co wspólnego mają ze sobą Mercedes 170 S z 1937 roku, 540-konne Audi R8 Spyder czy ekstremalnie luksusowy i niebotycznie drogi Rolls-Royce Down oraz Mercedes-AMG GT? Każdy z tych samochodów został wyposażony ...

• 22 Cze 2020, 12:37

Magulo napisał(a):Z tym że mają one 9" szerokości. Nie jestem pewny czy wejda one na przednią oś. Czy nie bedzie jakiejś draki.
    Moim zdaniem będzie problem to jest za szeroka felga na przód. Ja bym założył maks 8 cali.

Co do samych opon to na takim modelu jeździłem kiedyś parę dni w X5. Wrażenia z jazdy bardzo pozytywne, opony miały już trochę przebiegu i mimo to były ciche. Prowadzenie na suchym bardzo dobre, a na mokrym nie wiem :bored: bo wtedy nie padało.
    Rokiko
    Stały forumowicz