BMW e46 318Ci czy 320Ci

BMW e46 318Ci czy 320Ci

18 Maj 2016, 18:33

Witam wszystkich.
Przymierzam się do zakupu wyżej wymienionego samochodu, czyli bmw e46 z 2.0l, 143 konnym silnikiem benzynowym lub 2.2l 170KM, najprawdopodobniej z nadwoziem coupe, ale o sedanie również myślę. Chciałbym się dowiedzieć coś więcej o jego utrzymaniu, ceny części eksploatacyjnych razem z robocizną, czy występują jakieś droższe awarie, których można się obawiać, oraz ile mniej więcej trzeba przeznaczyć miesięcznie na utrzymanie takiego samochodu, nie wliczając kosztów benzyny. Słyszałem tylko o problemach z wahaczami oraz tulejami dyferencjału. Szukam auta z rocznika 2001-2005, raczej na młodsze nie będzie mnie stać, czy uważacie, że 14-15tys. to wystarczająco, żeby nie kupić zajechanej jednostki? Oraz na co głównie zwrócić uwagę przy szukaniu dobrego egzemplarza?
Z góry dziękuję za odpowiedzi, mam nadzieje, że liczne :)
kseroks
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 16 11 2015
Auto: nie mam

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Samochody połączone w chmurze – technologie przyszłości Samochody połączone w chmurze – technologie przyszłości
    Toyota rozpoczęła kolejny etap testowania technologii łączenia samochodów w chmurze, która umożliwi automatyczną wymianę danych między samochodami i urządzeniami infrastruktury drogowej, aby zapobiegać wypadkom. ...
    Testy czterech Audi R18 e-tron quattro Testy czterech Audi R18 e-tron quattro
    Audi przeprowadzi testy czterech Audi R18 e-tron. Są one bezpośrednio związane z przygotowaniem do dwudziestoczterogodzinnego wyścigu w Le Mans. Obok wytypowanych do wyścigu pojazdów z numerami startowymi 1, 2 i 3, ...

•  
    • Mazda3, wnętrze, 2013
      DSC00529
      Poziom chlodziwa
      DSC00433