BMW e46 318Ci czy 320Ci

BMW e46 318Ci czy 320Ci

18 Maj 2016, 17:33

Witam wszystkich.
Przymierzam się do zakupu wyżej wymienionego samochodu, czyli bmw e46 z 2.0l, 143 konnym silnikiem benzynowym lub 2.2l 170KM, najprawdopodobniej z nadwoziem coupe, ale o sedanie również myślę. Chciałbym się dowiedzieć coś więcej o jego utrzymaniu, ceny części eksploatacyjnych razem z robocizną, czy występują jakieś droższe awarie, których można się obawiać, oraz ile mniej więcej trzeba przeznaczyć miesięcznie na utrzymanie takiego samochodu, nie wliczając kosztów benzyny. Słyszałem tylko o problemach z wahaczami oraz tulejami dyferencjału. Szukam auta z rocznika 2001-2005, raczej na młodsze nie będzie mnie stać, czy uważacie, że 14-15tys. to wystarczająco, żeby nie kupić zajechanej jednostki? Oraz na co głównie zwrócić uwagę przy szukaniu dobrego egzemplarza?
Z góry dziękuję za odpowiedzi, mam nadzieje, że liczne :)
kseroks
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 16 11 2015
Auto: nie mam

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pierwszy na świecie elektroniczny panel kontrolny Pierwszy na świecie elektroniczny panel kontrolny
    Pierwszy na świecie elektroniczny panel kontrolny – Toyota Corona – sierpień 1973. Już od lat 30. XX wieku samochody posiadały wskaźniki i lampki kontrolne informujące kierowcę o poziomie i ciśnieniu oleju, poziomie ...
    [C] Focus mk2 ST / Civic Type VII R / Megane II RS / Golf V GTI [C] Focus mk2 ST / Civic Type VII R / Megane II RS / Golf V GTI
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hot hatch segmentu C - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2005 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Ford Focus mk2 2,5 ST - 225KM - Honda Civic VII 2,0 Type R - 200KM ...

•