BMW e46 320d czarny dym przy dodaniu gazu

07 Mar 2019, 16:41

Witam mam problem z moja bunia ponieważ zaczęła delikatnie kopcić na czarno przy dodaniu gazu . Turbinę sprawdziłem . Co to może być ? Może odma ?
Mateus484
Obserwowany

07 Mar 2019, 19:40

Mogą to równie dobrze za to odpowiadać wtryskiwacze ale najczęściej to problem ze sterowaniem turbiny. Jak daje czarny dym to znaczy że nie przepala paliwa do końca tak jak powinna więc może być tak kiedy turbo nie doładowuje, a przepływka mierzy za wysokie wartości lub w dolot jest nieszczelny (dziura).

Sprawdź odmę i zawór egr.
Możesz też dać do paliwa dodatek do czyszczenia układu wtryskowego i zobaczysz czy coś się zmieni.
Cichy77
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

08 Mar 2019, 17:23

sprawdź cały dolot czy nie ma nieszczelnosci , zawór EGR czy pracuje i domyka się , może być zawalony kolektor ssący - trzeba jechać po kolei - wtryski wepnij kompa i sprawdź korekcje na cylindrach
pociec
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Hilux Chinook 4×4 – kamper przepustką do przygody
    Kamper zbudowany na terenówce to marzenie wielu podróżników. Nie musi być nowy – wystarczy funkcjonalna aranżacja części mieszkalnej opartej na niezawodnym samochodzie, który poradzi sobie ...
    System wypożyczania samochodów na minuty w Warszawie
    Bezobsługowy system wypożyczania samochodów na minuty, który już od 3 lipca dostępny jest w Warszawie. Może z niego skorzystać każda osoba, która posiada prawo jazdy przynajmniej rok oraz kartę bankomatową. ...

•  
    • Warto przeczytać