BMW e46 320d czarny dym przy dodaniu gazu

BMW e46 320d czarny dym przy dodaniu gazu

07 Mar 2019, 17:41

Witam mam problem z moja bunia ponieważ zaczęła delikatnie kopcić na czarno przy dodaniu gazu . Turbinę sprawdziłem . Co to może być ? Może odma ?
Mateus484
Obserwowany

Re: BMW e46 320d czarny dym przy dodaniu gazu

07 Mar 2019, 20:40

Mogą to równie dobrze za to odpowiadać wtryskiwacze ale najczęściej to problem ze sterowaniem turbiny. Jak daje czarny dym to znaczy że nie przepala paliwa do końca tak jak powinna więc może być tak kiedy turbo nie doładowuje, a przepływka mierzy za wysokie wartości lub w dolot jest nieszczelny (dziura).

Sprawdź odmę i zawór egr.
Możesz też dać do paliwa dodatek do czyszczenia układu wtryskowego i zobaczysz czy coś się zmieni.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 18
Auto: Nie mam

Re: BMW e46 320d czarny dym przy dodaniu gazu

08 Mar 2019, 18:23

sprawdź cały dolot czy nie ma nieszczelnosci , zawór EGR czy pracuje i domyka się , może być zawalony kolektor ssący - trzeba jechać po kolei - wtryski wepnij kompa i sprawdź korekcje na cylindrach
pociec
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Schyłek ery diesla to już tylko kwestia czasu Schyłek ery diesla to już tylko kwestia czasu
    Może się wydawać, że blisko połowa samochodów użytkowanych przez Polaków to auta z silnikiem Diesla. Ich liczba jest jednak niższa niż sądzi wielu zmotoryzowanych – a co więcej, systematycznie spada. Samochody ...
    Nadwozie i bezpieczeństwo BMW ActiveHybrid 3 Nadwozie i bezpieczeństwo BMW ActiveHybrid 3
    Struktura nadwozia BMW ActiveHybrid 3 spełnia najwyższe standardy w zakresie wytrzymałości i lekkości konstrukcji. Używając właściwych materiałów we właściwych miejscach uzyskano nie tylko świetną strukturę służącą ...

•