BMW E46 Coupe do 15k?

BMW E46 Coupe do 15k?

10 Wrz 2016, 15:55

Cześć.
Szukam samochodu do 15 tysięcy(nie licząc opłat, itp). Szukam benzyny + LPG lub samej benzyny i instalację będę sam zakładał. Samochód będzie służył do codziennych dojazdów do pracy i w weekendy na studia(razem jakieś 250km tygodniowo).

Od 3 lat marzyło mi się BMW E46 coupe. W tej cenie widziałem tylko najsłabsze jednostki R4 1.9 118km. Obejrzałem ich kilka na żywo i powiem, że zakochałem się w tym samochodzie(można powiedzieć, że został dla mnie stworzony :) ). Niestety każdy, którego oglądałem to powypadkowy ulep, szpachlowany z każdej strony, zardzewiałe, z cieknącym silnikiem itp. Do tego ci sprzedawcy i handlarze, którzy wciskają kit na każdym kroku, aż odechciewa się szukać dalej. Po miesiącu się zniechęciłem do dalszego poszukiwania(szukam do max 100km od Warszawy). Do tego wielu znajomych/znajomych znajomych nie poleca BMW E46 z powodu dużych kosztów napraw i słabej blachy(szybko rdzewieje). Rozmawiałem z kilkoma osobami, którzy znają posiadaczy E46 i każdy miał z nim jakiś problem. Mają zdanie, że jak ktoś kupuje BMW to nie do spokojnej jazdy do kościoła, tylko do driftu, palenia gumy i zapier... Może trochę prawdy i nie znajdę 15 letniego sebixowozu w dobrym stanie? :(
W kwocie do 20 tysięcy jest to dla mnie najładniejszy samochód, a przyznam się że bardzo patrzę pod kątem wyglądu na samochód. Inne są dla mnie zbyt "szare" niczym nie wyróżniające się z tłumu.
Tylko pytanie czy znajdę dobry egzemplarz do 15 tysięcy? Najlepiej z silnikiem R6 2.0/2.2/2.5/2.8 i nie golas bez wyposażenia(przynajmniej klima, multifunkcja i jakaś inna tapicerka niż welurowa).

Zacząłem się jeszcze zastanawiać nad Audi A3 8L z silnikiem 1.8T 150km(również najlepiej w LPG). Pod względem wyglądu brakuje mu trochę do E46 coupe, ale spodobał mi się w nim uturbiony silnik 1.8, który ma niezłe osiągi. Plusem też jest ocynk, czyli mniej rdzy niż w BMW. Na otomoto/olx itp. jest ich sporo, ale większość jest sprowadzonych(jakoś się obawiam kupować samochodu od handlarza).

Przechodząc do sedna: czy znajdę BMW E46 coupe z silnikiem R6 do 15 tysięcy? Może lepiej dozbierać więcej kasy albo w ogóle sobie odpuścić, bo nie znajdę nic niezakatowanego i zlepionego z dwóch? Co myślicie o Audi A3 1.8T?

PS. Nie jestem żadnym sebixem i nie chce samochodem palić gumy, katować ani wyrywać na niego lasek.
Auwu
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 07 2014
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: Nie mam

Re: BMW E46 Coupe do 15k?

10 Wrz 2016, 16:07

A czym takim wyróżnia się beemwu w kupecie wśród innych aut? :D
Zwykły szarak pełno E46 jeździ po drogach.

Do 15k osobiście wziął bym Hyundaia Coupe 2.0
[link wygasł]
[link wygasł]
Może nie ta półka co E46 ale te 2.0 na prawdę spoko jadą, do środka wrzucić jakieś fajniejsze stołki i zmienić wydech i bajeczka. Ale nie każdemu się podoba. :ok:
Kieł
Stały forumowicz

10 Wrz 2016, 16:19

Myślałem nad Hyundaiem Coupe, ale słyszałem że ma bardzo plastikowe wnętrze i ogólnie słabą jakość wykonania.
W BMW podoba mi się jego kształt(np. sedan już tak bardzo mi się nie podoba) i to, że w środku czuje się bardzo komfortowo i przytulnie, a wszystko jest skierowane w moją stronę. Nie potrafię tego określić, ale czuje się jak dopełnienie samochodu :D

Jestem jeszcze młody i chciałbym kupić coś bardziej sportowego, fajnie wyglądającego. Na rodzinne kombi, albo dziadkowego golfa przyjdzie jeszcze czas :P
Auwu
Nowicjusz

10 Wrz 2016, 16:34

Wiesz, nie chce Cię martwić ale Golf czy A3 to jeden pies, obydwa to dziadkowozy i auta w których będziesz postrzegany jako wieśniak :D
Golf 1,8T funkcjonuje jako GTI, 1,8T w Audi A3 zwykłe to po prostu mocniejsza wersja bo to nie S3..mimo że ta sama jednostka..dla mnie jeden pies który wybierzesz ale A3 może być fajniejsze jeśli mówimy o wersji po lifcie.

Osobiście wybrałbym A3 bo za 15k kupisz po-liftowe 1,8T, 4 cylindry więc tańsze w utrzymaniu i zapewnia fajnie osiągi, co prawda bez wersji 4x4 napęd przód daje frajdę tylko jak sucho.

Z kolei BMW nie wiem czy znajdziesz coś mocniejszego zdrowego za 15k..ale napęd tył i to klasyczne R6...
proponuje poszukać, a przy okazji przejechać się jednym i drugim.
Łokoj
Początkujący
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 17 10 2005
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: Audi A3 8P
Silnik: 2,0 tfsi
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2006

10 Wrz 2016, 16:52

Mocniejsze to nie oznacza od razu 3.0 :) Myślę, że nawet 2.0 by starczyło(byle R6)
14 letnie BMW rzeczywiście się tak psują i trzeba w nie dużo kasy wkładać? Czy istnieją jeszcze jakieś, których nie złapała korozja?

Jak wyglądają wydatki na eksploatacje E46 w porównaniu do A3? Czy to prawda, że BMW się częściej psuje i więcej kasy trzeba w nie wkładać?
Jeśli nie ma znacznej różnicy to dozbieram 2-3k i kupię BMW.
Tylko czy to nie będzie tak, że dozbieram więcej kasy i dalej takie szroty będą...

Muszę pójść do jakiegoś komisu i przejechać się obydwoma. Audi ani BMW jeszcze nie jeździłem, bo po oględzinach nawet nie opłacało się odpalać silnika.
Auwu
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

TVR Sagaris - końcówki wydechu rozchodzące się na boki TVR Sagaris - końcówki wydechu rozchodzące się na boki
    Brytyjski TVR nigdy nie był popularną marką, ale stylistyka jego samochodów jest znana wszystkim fanom sportowych aut. Doskonałym przykładem, na co stać Brytyjczyków jest model Sagaris. To produkowane jedynie ...
    Volvo S60 Cross Country Volvo S60 Cross Country
    Volvo swoją ofertę wzbogaci o kolejny samochód typu crossover. Oprócz licznych zmian stylizacyjnych, S60 Cross Country będzie miał powiększony prześwit podwozia o ponad 6 cm w stosunku do zwykłego modelu S60. ...

•