BMW e46 coupe - Jak wymienić podświetlenie zegarów?

BMW e46 coupe - Jak wymienić podświetlenie zegarów?

18 Paź 2018, 13:26

Hej wam niestety nie znalazłem, podeslal by ktoś link albo powiedział jak wymienić podświetlenie zegarów w bmw e46 coupe ?
PercyJackson
Nowicjusz

Re: BMW e46 coupe - Jak wymienić podświetlenie zegarów?

18 Paź 2018, 16:46

Wyciagasz licznik i zmieniasz żarówki, podświetlenie przycisków i klimatronika działa?
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, Audi A8, A6 c4
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8,2.6 V6

19 Paź 2018, 12:01

Popieram przedmówcę bez wyciągnięcia licznika nic nie zrobisz. W tym liczniku są chyba diody SMD PLCC lutowane na płytce licznika i trzeba ściągać wskazówki i tarcze zegarów żeby się do nich dostać.
Samo lutowanie nie powinno być trudne ale dosyć precyzyjnie trzeba się za to zabrać i mieć dobą lutownicę.
Tu masz podświetlenie zmienione na niebiesko.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 8
Auto: Nie mam

19 Paź 2018, 12:36

Cichy77 napisał(a):W tym liczniku są chyba diody SMD PLCC lutowane na płytce licznika
Kurde nie pryjrzałem się dokładnie, wiem że napewno od kontrolek są zwykłe żarówki a od podświetlenia? :unsure: nie wiem, może i masz racje że są diody.
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, Audi A8, A6 c4
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8,2.6 V6
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Renault EZ-ULTIMO to samochód autonomiczny Renault EZ-ULTIMO to samochód autonomiczny
    Warszawa posłużyła jako sceneria do dla filmu promocyjnego oraz realizacji sesji zdjęciowej najnowszego samochodu autonomicznego Renault EZ-ULTIMO, oficjalnie pokazanego po raz pierwszy na Salonie Samochodowym w Paryżu. W ...
    Przyczyny wpadnięcia w poślizg podsterowny i nadsterowny Przyczyny wpadnięcia w poślizg podsterowny i nadsterowny
    W okresie jesienno–zimowym zdecydowanie zwiększa się ryzyko wpadnięcia w poślizg. Leżące liście, kałuże, śnieg i lód – to czynniki sprawiające, że ślizgamy się po nawierzchni. Należy jednak pamiętać o tym, ...

•