BMW E90 - kolizja - aso, czy sprzedanie szkody?

24 Lut 2020, 22:35

Witam.
Ostatnio miałem kolizję, kobieta parkowała na moim zderzaku.
Warta wyceniła szkode na 1650 zł, a pisałem do kilku osób, które odkupuja takie szkody i chcą dopłacić po 2-2,5 tyś, co wychodzi ok 4 tyś łącznie. Jak mogę sprawdzić wiarygodność tych osób, aby nie wpakować się na mine? Jakieś rady, czy jednak oddać to do ASO?

Zdjęcie
Krzyn
Nowicjusz

24 Lut 2020, 23:47

Jestem ciekawy na czym chcą tu nabić 4k :naughty: policz sobie cena nowego zderzaka, 3h na wymiane i 2h lakierowanie.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 49
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km

25 Lut 2020, 00:04

Chyba że pod zderzakiem coś tam jest uszkodzone lub nie działają parkometry
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

25 Lut 2020, 00:17

To czemu firmy odkupujące szkody chcą mi dopłacić 2000, 2500 skoro nie ma na czym nabijać? :D
Krzyn
Nowicjusz

25 Lut 2020, 00:26

No są tam pewne haczyki o których nie wiesz i raczej się nie dowiesz, dodatkowo układy. A powiedz te 1650 to na rękę czy bezgotówkowo?
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

25 Lut 2020, 00:44

1650 na podstawie kosztorysu Warty. W ASO sam zderzak 2900 zawołali, czujniki 550, lampa 900, a do tego robocizna i lakier.
Krzyn
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus IS - samochód do driftu Lexus IS - samochód do driftu
    IS od Lexusa jest bezpośrednim konkurentem serii 3 i również interesującą bazą na auto do driftu. Szczególnie, kiedy weźmiemy pod uwagę pierwszą generację modelu w wersji IS 300. W tym wariancie kompaktowego ...
    Obowiązkowy przegląd pojazdu, a koronawirus? Obowiązkowy przegląd pojazdu, a koronawirus?
    Co zrobić w sytuacji jak niebawem kończy nam się przegląd naszego samochodu? W normalnych warunkach umawiamy się na niego kilka dni wcześniej lub po prostu jedziemy wykonać ścieżkę diagnostyczną. Nie inaczej jest obecnie ...

• 25 Lut 2020, 00:57

No to pytasz czy jest to możliwe? Już sam odpowiedziałeś sobie na pytanie, ja się przeliczyłem, stawiałem że zderzak kosztuje z 1600 zł ale tu widzę grubo jest. W takim wydaniu to na same graty już masz prawie 4.5 tys do tego lakierowanie i pracę blacharskie ok 1.5 tys
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika