BMW e91 - auto kopci i bierze olej

02 Wrz 2019, 13:33

Witam. Mam taki problem, a mianowicie 07.08.2019 wraz z chłopakiem kupiliśmy auto BMW e91 318i z 2006r. Auto które kupilismy od początku kopcilo i strasznie brał olej. Poprzedni właściciel powiedział że przelał mu się raz olej (podobno koło 1L), więc wyczyscilismy odme i wszystko miało być w porządku, ale jak się okazuje nie jest. Po wizycie u fachowca od BMW i wstępnej diagnozie okazuje się że padła głowica w silniku. Więc teraz moje pytanie czy naprawę musimy pokryć my czy jest to wada ukryta przy sprzedaży samochodu i do tego przyczynił się poprzedni właściciel i on powinien pokryć koszty? Nie chce nikogo tu naciągnąć po prostu chcemy znać swoje prawa konsumenckie zresztą naprawa wyniesie nas koło 6tys zł a więc nie jest to mała kwota. Za wszelkie odpowiedzi bardzo dziekuje.
Janka96
Obserwowany
 
Posty: 2

03 Wrz 2019, 06:49

Przecież wiedzieliście że auto kopci, kupileście ze świadomością że coś jest nie tak a że uwierzyliście w bajeczki sprzedajacego to inna sprawa. Koszta napraw niestety należą do was, nie była to wada ukryta
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

03 Wrz 2019, 09:12

Ja jednak proponuję udać się do rzecznika praw konsumenta ( jest w każdym mieście ) i przedstawić problem. Jeżeli w umowie nie jest zapisane, że samochód jest uszkodzony, to są szanse na oddanie. Nawet zapis w umowie, że kupujący zapoznał się ze stanem technicznym, nie jest zobowiązujący.
Poczytaj sobie np. tutaj
Jest wiele artykułów na ten temat w necie. Ale najlepiej udać się do rzecznika. On doradzi co i jak.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

03 Wrz 2019, 11:22

Nie wiedzieliśmy przy jeździe testowej i na drugi dzień później przy podpisaniu umowy nie kopcilo. Sprzedający tez zapewnial nas ze oleju nie bierze. Dopiero jak jechalismy nim do pracy dzień po zakupieniu chłopak zauważył że kopci tylko przy ruszaniu ze świateł (nie kopci przy odpalaniu) więc od razu zadzwonilismy do sprzedającego nam auto i wtedy powiedział że przelał olej i do zrobienia będzie odma.
Janka96
Obserwowany
 
Posty: 2

10 Wrz 2019, 19:41

Wszystko zależy od kogo kupiliście czy od sprzedawcy

1. prywatnego
czy
2. profesjonalnego

Jak dla mnie to nie jest "wada ukryta" tylko po prostu wada jawna, która mogła być widoczna w trakcie oględzin i zakupu.
bo jak sama napisałaś sprzedający sam wam powiedział że olej dolewał i mu się przelało, więc tyle go dolewał że suma summarum mogło być już podejrzenie że silnik pali olej.
A znając życie i realia zapewne była to jedna z super hiper okazji cenowych od prywatnego pasjonata marki który sprzedaje okazyjnie i ma kolejkę kupujących, a miało być tak pięknie.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

11 Wrz 2019, 11:33

Ja też proponowałbym udanie się do rzecznika praw konsumenta, skoro nie mówił wam nic o tym w momencie kupna samochodu ani na jeździe testowej to powinny być jakieś szanse, ale to już on wam odpowie.
grzegorek22
Początkujący
 
Posty: 96
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi A8 hybrid
    Audi A8 łączy wydajność hybrydowego silnika sześciocylindrowego ze zużyciem paliwa motoru czterocylindrowego. Jednostka 2.0 TFSI wespół z silnikiem elektrycznym generują 180 kW (245 KM) mocy. Maksymalny moment obrotowy ...

12 Wrz 2019, 10:29

andrewb25 napisał(a):Wszystko zależy od kogo kupiliście czy od sprzedawcy

1. prywatnego
czy
2. profesjonalnego

A to są sprzedawcy profesjonalni? Nie wiedziałem...A to ci nowość...
andrewb25 napisał(a):Jak dla mnie to nie jest "wada ukryta" tylko po prostu wada jawna

Hmmm, wada jawna...Ciekawe...
Kolego - jak się nie znasz, to nie pisz. A jak chcesz napisac, to pisz zgodnie z faktycznymi nazwami, bo nie ma czegoś takiego jak "sprzedawca profesjonalny" ani "wada Jawna".
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Wrz 2019, 18:41

nie wiedziałeś? no cóż ja też dużo rzeczy nie wiem, i nie znam nikogo kto by wiedział wszystko, człowiek uczy się całe życie, a jak nie wiedziałeś to teraz już wiesz. :lol:
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

15 Wrz 2019, 17:55

andrewb25 napisał(a):nie wiedziałeś? no cóż ja też dużo rzeczy nie wiem, i nie znam nikogo kto by wiedział wszystko, człowiek uczy się całe życie, a jak nie wiedziałeś to teraz już wiesz.

Kolego - nie cwaniakuj, bo przez twoje głupoty, ktoś może się niepotrzebnie nachodzić i zmarnować czas. Jak chcesz pomagać, to pomagaj, ale konkretnie. Na tym forum nie lubimy cwaniakowania ani wypisywania bzdur.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

15 Wrz 2019, 18:26

to niech miła pani napisze jaka forma zakupu samochodu? i dalej się jej podpowie jakie ma prawa i co ma robić.

Czyli (Inaczej jak Krowie na rowie) kupiła na Umowę Kupna Sprzedaży, Fakturę VAT, Fakturę VAT-Marża, Czy na Umowę In-Blanco na Niemca

A nie że kupiła jakieś tam auto, od kogoś tam, i sprzedawca powiedział że dolał oleju i mu się przelało....no ludzie....
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie