BMW E92 N47 rozrząd?

BMW E92 N47 rozrząd?

15 Maj 2018, 20:09

Na poczatek chcialbym sie ze wszystkimi przywitac, poniewaz jestem tutaj nowy.

Kupilem jakis czas temu BMW E92 z Niemiec z przebiegiem 231 tys (oryginalny, potwierdzonym). Przed zakupem naczytalem sie, ze najwieksza bolaczka tego silnika jest rozrzad. Mam potwierdzenie, iz w moim egzemplarzu byl wymieniony przy 167 tys. Mimo tego, z mojego silnika dobiega dosc niepokojacy odglos, bylem juz u 3 mechanikow i kazdy ma inne teorie. Jeden mowi, ze to jednak rozrzad, drugi mowi, ze to moze byc jakis pojedynczy napinacz, trzeci, ze to rolka od alternatora. Nagralem dwa filmiki jak to wyglada (linki ponizej), prosilbym o Wasze przemyslenia na ten temat. Dziekuje z gory za odpowiedzi

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

iggry94
Obserwowany

Auto: BMW E92
Silnik: 2.0d 177KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

Re: BMW E92 N47 rozrzad?

15 Maj 2018, 20:45

To zaden tego nie sprawdzil tylko na oko? Najprosciej bedzie zdjac obudowe rozrzadu i sprawdzic stan napiecia lancucha i stan kol zebatych bo ewidentnie cos tam slychac.
wojtk
Początkujący

Auto: Opel Corsa C
Silnik: 1.0 58KM
Rok produkcji: 2001

15 Maj 2018, 20:59

najgorsze jest jednak to, ze rozrząd jest z tylu silnika i nie mam pewności czy można go tak sprawdzić łatwo
iggry94
Obserwowany

Auto: BMW E92
Silnik: 2.0d 177KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

15 Maj 2018, 23:11

No wlasnie z tym jest problem, ze rozrzad jest z tylu. Z tego wszystkiego njlatwiej chyba bedzie sprawdzic rolke od alternatora.
wojtk
Początkujący

Auto: Opel Corsa C
Silnik: 1.0 58KM
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Systemy zautomatyzowanej jazdy - bezpieczeństwo na drogach Systemy zautomatyzowanej jazdy - bezpieczeństwo na drogach
    Kiedy myślimy o samochodach przyszłości, w pierwszej kolejności przychodzą nam na myśl koncepty o śmiałych liniach czy napędzie wodorowym. Tak naprawdę jednak najbliższą, ważną zmianą w motoryzacji będzie masowe pojawienie ...
    Szybkie ładowarki do aut z napędem elektrycznym w Holandii Szybkie ładowarki do aut z napędem elektrycznym w Holandii
    Nissan, producent najchętniej kupowanego samochodu z napędem elektrycznym na świecie, Nissana LEAF, z radością przyjął informację o planowanej budowie ponad 200 stacji ładowania obsługujących kilka standardów szybkich ...

•