BMW serii 1 ; niby chwalony ,ale czy dla początkującego ok ?

17 Maj 2017, 22:53

Moze i moje myślenie jest typowe ,choć kłóciłbym sie ,ale jeśli chodzi o takie marki (drogie części ) to myśle ze bardziej warto kupic BMW niż Forda ,choć o tych drugich wiem mniej niż nic . Moze chociażby dla silnika który w beemce jest świetny jeśli mam dobre informacje ;) w każdym razie nie chodzi mi o sam znaczek
MaciejeS
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 10 06 2017
Auto: Nie mam ,myśle szukam - pomocy
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

17 Maj 2017, 23:11

galakty napisał(a):A ja mając półtora tysiąca na miesiąc nie patrzyłbym nawet na BMW.

Zależy czy za te 1,5 tys. musi wyżyć czy mieszka z rodzicami i może te pieniądze traktować jak kieszonkowe ;) To zasadnicza różnica.

galakty napisał(a):Żeby jeździć tym dynamicznie, przyjemnie i przede wszystkim bezpiecznie to trzeba mieć doświadczenie

Nowsze bmw mają na tyle rozbudowany system kontroli trakcji, że nawet nie poczuje negatywnych skutków RWD. Z resztą ten samochód nastawiony jest raczej na babską część kierowców więc musi być bezpieczny.

Osobiście celował bym na Twoim miejscu w e46 bo ma w sobie więcej z prawdziwego bmw ;) Ale wybór należy do Ciebie.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

17 Maj 2017, 23:26

Co do pensji ,napisałem pewną kwotę ,potencjalnie wyglada to mniej wiecej tak 1460zl-2400zl wszystko zależne jest od dyspozycji ,dnia i tralalalal także nigdy nie wiem co przyniesie kolejny miesiąc . Czyli w sumie mówisz ,ze s1 nawet bez problemu jak dla mnie ? Mam na uwadze wszystkie rady i staram sie skorzystać by nie żałować potem ,ale nie zapominam o zauroczeniu akurat tym modelem .
W sumie .. co możecie powiedzieć o audi a4, jak dobrze pamietam mój rocznik w hatchbacku deasel ,tyle jestem pewny i wiem tez ze silnik jakoś szczególnie mocny (nie wiem jak opisać silnik ;silny,mocny,chodzi mi o np.2.0 ,1.8 .2.ileś ) ze tak powiem na sprzedaż ,w sumie mozna powiedzieć ze mój ,ale jednak nie bo innego domownika i pytanie jest krótkie - opłaca sie dla amatora polskich szos ? Cos koło 9 tys. Wystawiony został .

Miłe widziane jakies inne typy do polecenia ,jeśli ktoś zna cos i zarekomenduje bede wdzięczny .
MaciejeS
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 10 06 2017
Auto: Nie mam ,myśle szukam - pomocy
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

18 Maj 2017, 09:03

kirin88 napisał(a):Nowsze bmw mają na tyle rozbudowany system kontroli trakcji, że nawet nie poczuje negatywnych skutków RWD. Z resztą ten samochód nastawiony jest raczej na babską część kierowców więc musi być bezpieczny.


Nie wyrywaj z kontekstu połowy zdania, wspomniałem też o oponach itp co łączy się z budżetem. I nie chodziło mi o to, że ESP go uratuje, tylko o to, że żeby takim autkiem pomykać przyjemnie w zakrętach to trzeba trochę doświadczenia mieć. Jak przesadzisz z prędkością na wejściu w zakręt to żaden ESP,ASR, ESC, ABS Cię nie uratuje :)
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

18 Maj 2017, 09:27

galakty napisał(a):Jak przesadzisz z prędkością na wejściu w zakręt to żaden ESP,ASR, ESC, ABS Cię nie uratuje
dokladnie. I to tyczy sie kazdego auta. A jezeli chodzi o A4 to spoko auto ale ja bym wybral 1.8 jak dla Ciebie. Potem nawet latwo sprzedac bo to chodliwe auta. Tylko wymiana zawieszenia to okolo 2 tys na dobrych czesciach, sa tez i kpl za 600 zl ale to szkoda kasy bo za chwile bedzie to samo. Takze musisz zwrocic na to uwage przy kupnie. Gosc moze zapewniac Cie ze dopiero co zawieszenie wymienial z tym ze pewnie na najtansze jak mial zamiar sprzedac
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

18 Maj 2017, 22:48

Jak mówiłem samochód(mowię o tym audi A4) jest w mojej rodzinie czyli raczej nie sprzedadzą mi złomu . Wiem ze jest na chodzie bez problemu wszystko chodzi i jeśli sie opłaca to mogę go mieć od ręki ,pytanie czy za tą cenę warto ,no i czy to wóz dla kogoś takiego jak ja .
Bo na początek cos takiego to dla mnie fajna sprawa myśle ,ale nie mam pojęcia na ten temat zbytnio :lol:
MaciejeS
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 10 06 2017
Auto: Nie mam ,myśle szukam - pomocy
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Retro Motor Show 2022 - najpiękniejsza edycja
    Najpiękniejsza edycja Retro Motor Show za nami! Trzy wyjątkowe dni pod hasłem zabytkowej motoryzacji przyciągnęły na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich 29.733 zwiedzających. Rekordowa ekspozycjaNajlepsi z najlepszychWytoczono ...
    Roadster - bezkompromisowy kabriolet
    Tak jak określenie kabriolet dotyczy szerokiego zbioru samochodów ze zdejmowanym dachem, pod pojęciem roadster kryją się już prawdziwie emocje. "Roadstery wyewoluowały z kabrioletów. W nadwoziu tego typu, o ...