BMW Z4 E85 - Pytania przedzakupowe

BMW Z4 E85 - Pytania przedzakupowe

18 Lip 2015, 19:39

Witam. Interesuje mnie zakup BMW Z4 e85. Samochód miałby być użytkowany głównie po mieście i raczej nie garażowany. Auto dla żony cocodzinnego użytkowania. Drugie auto w rodzinie (pierwsze to peugeot 508sw).
Na samochód planuje wydać 35-40 tys i sciągnąć go z niemiec (rocznik 2005-2006).
Mam pare pytań zanim w ogóle zdecyduje się na zakup.

1. Ograniczenia. Samochód będzie jeździł po polskich drogach więc pytanie jakie mogą mieć problemy ze względu na niższe zawieszenie.
2. Częstość napraw. Wiadomo, zależy to od stanu auta w trakcie zakupu... nie mniej jednak zakładajac, że zawieszenie będzie w miare dobre to jak często moge spodziewać się usterek ze względu na stan polskich dróg.
3. Jaki silnik? Auto nie bedzie za często używane na autostradach i poza miastem więc silnik powinien być raczej nastawiony na rozsądny kompromis pomiędzy mocą, jakością i ekonomicznością. Biore pod uwagę tylko benzynę (myślałem o silniku 2.0, ale podobno brzmienie całkowicie odbiega od charakteru auta).
4. Koszty. Zawsze wydawało mi się, że BMW jest drogie w utrzymaniu. W tym przypadku również jest to ekstrawaganckie BMW więć podejrzewam, że może to troche zrujnować mój portfel. Jakich więc podstawowych kosztów powinienem się spodziewać?

Prosiłbym o przymrużenie oka jeśli gdzies zadałem głupie pytanie:) Laikom się zdarza.

Pozdrawiam.
induriel89
Obserwowany

Prawo jazdy od: 21 10 2008
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Opel Corsa C
Silnik: 1,7 DTI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dowożenie dzieci i uczniów do przedszkoli i szkół - autobus szkolny Dowożenie dzieci i uczniów do przedszkoli i szkół - autobus szkolny
    Za odpowiednie, zgodne z przepisami działania transportowe odpowiadają gminy. To właśnie na nie spada obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa podróżującym do szkół i przedszkoli dzieciom. Według raportu NIK, w ...
    Wymiana żarówki W5W podświetlenia rejestracji - Honda Civic VIII (UFO) [porady] Wymiana żarówki W5W podświetlenia rejestracji - Honda Civic VIII (UFO) [porady]
    Jak wymienić żarówki W5W podświetlenia rejestracji w samochodzie Honda Civic VIII (UFO) 1.8 i-VTEC? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej w załączonym filmiku w którym pokazujemy jak to zrobić. Wymiana ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Monster Truck Rock Star, 11
      Jaguar
      MINI Clubman Bond Street, tył