Brak ładowania akumulatora

Brak ładowania akumulatora

16 Maj 2016, 18:15

Witam,
podczas jazdy wyświetla się żółta kontrolka ,check", rozładowuje mi się akumulator i samochód gaśnie. Dopiero po podłączeniu do prostownika lub odpaleniu od innego samochodu, można przejechać kawałek drogi. Problemem jest alternator?
dano12
Obserwowany

Auto: matiz

Re: Brak ładowania akumulatora

17 Maj 2016, 11:34

dano12 napisał(a):żółta kontrolka ,check", rozładowuje mi się akumulator i samochód gaśnie
Sprawdź napięcie na akumulatorze na wyłączonym silniku i następnie na włączonym napięcie ładowania. Podaj wartości jakie uzyskasz.

Może być tak jak piszesz że alternator nie ładuje, ale trzeba to sprawdzić.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3298
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Brak ładowania akumulatora

17 Maj 2016, 21:08

Witamy. Rzeczywiście należy sprawdzić napięcie ładowania i stan akumulatora. Potem ewentualny pobór prądu.
AutoConrad
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Auto: różne marki
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wymiana filtra powietrza - Honda Civic VIII (UFO) 1.8 i-VTEC [porady] Wymiana filtra powietrza - Honda Civic VIII (UFO) 1.8 i-VTEC [porady]
    Jak wymienić filtr powietrza w samochodzie Honda Civic VIII (UFO) 1.8 i-VTEC 140KM modelu produkowanym w latach 2006 - 2011? Wymiana filtra powietrza w tym modelu jest prosta i każdy sobie z nią poradzi bez problemu . Wystarczy ...
    Supersamochód Lexus LFA sprzedany w Krakowie Supersamochód Lexus LFA sprzedany w Krakowie
    To drugi egzemplarz supersamochodu Lexus LFA w Polsce . Pierwszy znalazł swojego entuzjastę w Poznaniu, drugi będzie jeździł w Krakowie. Uroczyste przekazanie kluczyków do samochodu, z udziałem przedstawicieli Lexus ...

•  
    • Z ulicy na tor - Poznań
      Park maszyn i publiczność
      Quad o mocy 100KM
      Men's Day 2010