Brak OC problem.

Brak OC problem.

19 Paź 2013, 14:38

Witam kupiłem auto w którym dzień później kończyło się OC, z tego co słyszałem to sprzedający sprzedając samochód powinien mieć ważne OC jeszcze przez min 30 dni. Słyszałem również że jeżeli nie mam ubezpieczenia a kupiłem ten samochód to mogę przez te 30/31 dni jeździć zamiast oc na umowie. Chciałem się dowiedzieć czy to jest prawda. Czekam na odpowiedź i pozdrawiam.
luQas90r
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2011
Przebieg/rok: 46tys. km
Auto: Daewoo Nexia
Silnik: 1.5 GTR 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1996

Re: Brak OC problem.

20 Paź 2013, 10:31

luQas90r napisał(a):kupiłem auto w którym dzień później kończyło się OC

Czyli, że wiedziałeś co kupujesz - teraz idź sobie wykup OC na siebie i tyle.. Wcześniej czy póxniej musisz to zrobić..
nieprawda, że możesz jeździć na umowie zamiast OC - ktoś ci nagadał głupot..
Można jeździć na OC poprzedniego właściciela, ale jesli miał niskie składki a Ty masz mało zniżek to trzeba dopłacić różnicę w składce..
Tak czy tak - idź i kup polisę..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

28 Paź 2013, 11:29

LuQas90r, po zakończeniu okresu ubezpieczenia polisy, umowa ta nie przedłuża się automatycznie. Trzeba zawrzeć nową, na kolejne 12 miesięcy.
LINK4
Nowicjusz

Auto: różne

02 Lis 2013, 16:31

z tego co słyszałem to sprzedający sprzedając samochód powinien mieć ważne OC jeszcze przez min 30 dni.

Nie - nie ma takiego czegoś. Z tymi 30 dniami, to ci się pomyliło z czasem, jaki masz na zgłoszenie się do ubezpieczyciela i zdecydowanie, czy pozostajesz u tego ubezpieczyciela, u którego samochód jest ubezpieczony, czy rezygnujesz z niego i ubezpieczasz w innej, np tańszej firmie.
Słyszałem również że jeżeli nie mam ubezpieczenia a kupiłem ten samochód to mogę przez te 30/31 dni jeździć zamiast oc na umowie.

Też źle słyszałeś - te 30 dni to czas, jaki masz na to, co pisałem wyżej. Oczywiście, jeżeli ubezpieczenie jest jeszcze ważne przez te 30 dni. W twoim przypadku tak nie ma.
Wg nowych przepisów, w przypadku samochodów kupionych
Link4 napisał(a):po zakończeniu okresu ubezpieczenia polisy, umowa ta nie przedłuża się automatycznie. Trzeba zawrzeć nową, na kolejne 12 miesięcy.

Tak więc jeżeli ubezpieczenie się skończyło dzień po dacie zakupu samochodu, to od dnia następnego musisz wykupić nowe ubezieczenie. K bez ubezpieczenia to kara i to dość wysoka.żdy dzień
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

29 Lis 2013, 20:13

ehh... przecież jak się kupuje auto to się dostaje do niego polisę, a tam już napisane jest wyraźnie do kiedy jest ona ważna. skąd się biorą takie pomysły z 30 dniami?...
doprecyzowałbym jeszcze post kolegi powyżej. kara nie jest: "dość wysoka", jest strasznie wysoka (po 14 dniowej przerwie grozi nam 3200 kary, a stawiki mają podobno wzrosnąć z początkiem przyszłego roku)
Sensei
Początkujący
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 01 01 2003
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi R18 e-tron quattro po raz pierwszy zwycięża w Sebring Audi R18 e-tron quattro po raz pierwszy zwycięża w Sebring
    Audi odniosło kolejny historyczny sukces w sporcie motorowym. Wygrana Audi R18 e-tron quattro w dwunastogodzinnym wyścigu w Sebring na Florydzie, to jednocześnie pierwsze zwycięstwo wyścigowej hybrydy w tym klasycznym amerykańskim ...
    Wymiana filtra kabinowego - Honda Civic VIII (UFO) 1.8 i-VTEC [porady] Wymiana filtra kabinowego - Honda Civic VIII (UFO) 1.8 i-VTEC [porady]
    Jak wymienić filtr kabinowy w samochodzie Honda Civic VIII (UFO) 1.8 i-VTEC 140KM modelu produkowanym w latach 2006 - 2011? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej w załączonym filmiku w który pokazujemy jak to ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009