Brak odpowiedniego ubezpieczenia

Brak odpowiedniego ubezpieczenia

18 Wrz 2014, 18:06

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jednej rzeczy która mnie niepokoi. Dziś odebrałem prawo jazdy. Otóż mój dziadek ma samochód którym ja chciałbym jeździć. Lecz nie ma ubezpieczenia dla młodocianych kierowców. Zapłacił to tańsze. Chodzi o to że nie zaznaczył w ubezpieczeniu że tym samochodem będzie jeździł młody kierowca ( czyli ja ( 19 lat ))... Moje pytanie brzmi. Czy podczas kontroli policyjnej grozi mi jakiś mandat? Czy w ogóle mogę jeździć samochodem?
lisekjako123
Obserwowany

Auto: Ford

Re: Brak odpowiedniego ubezpieczenia

21 Wrz 2014, 06:57

Mandatu nie dostaniesz, to nie jest sprawa policji, ale jeśli będziesz regularnie używał tego samochodu to dobrze byłoby to zgłosić do firmy, która ubezpiecza auto aby w razie wypadku z twojej winy dziadek nie miał problemu (np. w Link4 2000zł odjęte od kwoty odszkodowania).
Longhorn
Aktywny
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 518
Miejscowość: pdk
Auto: Toyota Corolla E12 FL
Silnik: 1.4 VVT-i 97KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2006
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dlaczego część kierowców nie używa kierunkowskazów? Dlaczego część kierowców nie używa kierunkowskazów?
    Dlaczego część kierowców nie używa lub nie zawsze używa kierunkowskazów? Przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych badania wykazały, że najczęściej podawane odpowiedzi to: "nie było na to czasu " (42%) i "z lenistwa ...
    VII edycja Summer Cars Party 2013 VII edycja Summer Cars Party 2013
    7-8 września odbędzie się kolejna siódma już edycja największego show motoryzacyjno- muzycznego w Polsce. Niesamowita liczba fanów SCP, która w 2012 roku sparaliżowała na wiele godzin ruch w Katowicach ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      GTP Light
      Jaguar