Brak reakcji na pedał gazu

Brak reakcji na pedał gazu

20 Lut 2014, 19:57

Seat toledo 2000r, benzyna 1,8. Od jakiegoś czasu zauważylem że czasami samochód przestaje chwilowo reagować na pedal gazu. Czasami wystarczy kilka razy "podpompować" pedałem i zaskoczył, ale zdarzało sie że samochód zgasł mi np na swiatłach. Myślałem że moze to byc potencjometr lub filtr paliwa którego dość długo nie wymieniałem ale filtr wymieniłem i dalej to samo. Co ważne dzieje sie tak tylko gdy w samochodzie jest mało paliwa co chyba elimuje potencjometr gazu. Jeździłem kilka miesiecy bez rezerwy i nic takiego sie nie działo, dopiero kiedy paliwa znowu było mało. Jakies pomysły ?
'
ghost41
Nowicjusz

Re: Brak reakcji na pedał gazu

20 Lut 2014, 20:51

sprawdzil bym pompe paliwa ,
milan240
Początkujący

Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: VW Golf IV
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Brak reakcji na pedał gazu

21 Lut 2014, 08:53

Witamy. W takim przypadku trzeba przyjrzeć się pompie paliwa. Bardzo prawdopodobne, że w zbiorniku zebrały się zanieczyszczenia, które pompa zaciąga przy niskim poziomie benzyny.
Warto także w momencie wystąpienia usterki sprawdzić poprzez urządzenie diagnostyczne sygnał z potencjometru pedału gazu aby wykluczyć jego uszkodzenie.
AutoConrad
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Auto: różne marki
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak bezpiecznie dojechać do wiosny? Jak bezpiecznie dojechać do wiosny?
    Jazda samochodem na jesieni, a szczególnie zimą wymaga większej uwagi, ostrożności oraz zadbania o stan techniczny pojazdu. Oto kilka rad jak jeździć, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Zadbaj o swój samochód ...
    Poślizg w zimowych warunkach - co robić? Poślizg w zimowych warunkach - co robić?
    Wielu kierowców sądzi, że nigdy nie przydarzy im się poślizg, bo przecież jeżdżą ostrożnie lub są po prostu świetnymi kierowcami. Jednak rzeczywistość może ich zaskoczyć. Lepiej wiedzieć, jak wyjść z poślizgu. Najlepiej ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11