Brak świateł pozycyjny i drogowego w prawej lampie - matiz.

Brak świateł pozycyjny i drogowego w prawej lampie - matiz.

06 Wrz 2010, 21:19

Witam,

wczoraj podczas wyjazdu samochodem z posesji zauważyłem, że prawa lampa światła drogowego nie świeci się, podobnie było ze światłami pozycyjnymi(chodzi oczywiście o przód samochodu). Początkowo myślałem, że żarówki uległby przepaleniu. Kupiłem więc nowe, by je wymienić. Po wymianie - okazało się, że zabieg nic nie dał. Świateł jak nie było, tak nie ma. Potem sprawdziłem bezpieczniki - są ok. No i tu moje pomysły się kończą, co mam teraz zrobić? Jak naprawić usterkę? Co sprawdzić, co wymienić?

Z góry dziękuję, za wszelkie propozycje rozwiązanie problemu.
ziom2123
Nowicjusz

Miejscowość: zzz

Re: Brak świateł pozycyjny i drogowego w prawej lampie - mat

07 Wrz 2010, 19:15

Sprawdz masę przy tej lampie. Wygląda na to, że to jej sprawka - może ugnił albo ułamał albo poprostu się urwał przewód masowy. Oczywiście w tym przypadku nie będzie też świateł drogowych ( długich ). Żeby sprawdzić czy to wina braku masy, to najprościej jest najpierw dokładnie przyjrzeć się wtyczce przy reflektorze oraz przewodom. Jeżeli nic nie znajdziesz, to podaj masę prosto z akumulatora.
Jak to nie pomoże to będziemy myśleć dalej.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Brak świateł pozycyjny i drogowego w prawej lampie - mat

07 Wrz 2010, 19:49

Przejrzałem wszystkie kable, wyczyściłem styki i zadziałało! Dzięki chłopaki!
Pozdro.
ziom2123
Nowicjusz

Miejscowość: zzz
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Rajdowa Celica GT4 Carlosa Sainza na sprzedaż Rajdowa Celica GT4 Carlosa Sainza na sprzedaż
    Wystarczy 199 000 euro i oryginalna Celica GT4 ST165 Carlosa Sainza może być twoja. Samochód, którym słynny Hiszpan zajął drugie miejsce w Rajdzie Grecji 1991, został wystawiony na sprzedaż przez belgijską firmę ...
    Jak marki premium zmieniają motoryzację Jak marki premium zmieniają motoryzację
    Niegdyś rola producentów samochodów ograniczała się niemal wyłącznie do produkowania aut. Ale to już przeszłość. Dzisiaj największe marki nie tylko dają nam coraz bardziej zaawansowane pojazdy, ale również ...

•