Brak umowy a wyrejestrowanie

Brak umowy a wyrejestrowanie

07 Paź 2008, 07:53

Witam!
Mam problem, nie znam się na przepisach i dlatego proszę o pomoc.
Sprzedałem motor, sprzedaż odbyła się przez mojego brata. Umowę kupna sprzedaży podpisałem osobiście. Brat zabrał 2 egzemplarze umów żeby gość który kupił motor uzupełnił resztę. Miał mi dostarczyć 1 egzemplarz gdy się podpisze i uzupełni swoje dane osobowe. Skończyło się na tym że mija już 6 miesięcy a umowy nie widać. Zero oddzewu ze strony mojego brata, nie wiem jak to teraz odkręcić, gość nie kwapi się żeby spisać tą umowę od nowa. Pomóżcie proszę, w tym miesiącu kończy się ubezpieczenie oc, a z tego co się orientuję nie mogę go wypowiedzieć bez umowy. Gość podobno zarejestrował motor, później słyszałem że miał jakiś wypadek(wjechał do rowu). Jednym słowem - masakra, z rodziną wychodzi się dobrze tylko na zdjęciu.

Z góry dzięki za odpowiedź!
Pozdrawiam!
dapimp91
Nowicjusz

Re: Brak umowy a wyrejestrowanie

07 Paź 2008, 14:33

Jak nie masz umowy, to UK nie wyrejestruje Ci motoru, bo nie masz żadnego potwierdzenia, że go sprzedałeś i mogą np. pomyśleć, że chcesz jeździć autem bez ubezpieczenia
Ostrożność nie jest tchórzostwem.
Lekkomyślność nie jest bohaterstwem.
Martoro
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Świętochłowice

Re: Brak umowy a wyrejestrowanie

08 Paź 2008, 13:14

Tak to jest...Jedynym wyjściem z sytuacji jest albo pogonić brata,albo poprosić tego,co kupił ten motor o zrobienie kopii umowy.Jeżeli ani to,ani to nie będzie skutkowało,to pozostaje ci chyba policja...Brat nie ma prawa zatrzymywać twoich jakichkolwiek dokumentów.
A umowa jest ci potrzebna,bo bez niej nie wyrejestrujesz motoru,a co za tym idzie nie wypowiesz umowy OC.A jak nie wypowiesz umowy OC,to ubezpieczyciel naliczy ci składki za następny okres ubezpieczenia(takie jest prawo).Chyba,że jak będzie ci się kończyło OC,to wypowiesz im umowę odpowiednio wcześniej(ile to jest dni,powinno pisać na warunkach umowy).Ale jeżeli tak zrobisz,to uchronisz się tylko od płacenia składki OC.Ale jak WK sprawdzi(mają współną bazę z ubezpieczycielami),że motor jest nadal zarejestrowany,a nie płacisz OC,to zapłacisz karę.I to wysoką plus oczywiście zaległe składki.
Tak więc albo umowa,albo policja.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Gumball 3000 w Polsce Gumball 3000 w Polsce
    Powoli, nawet bardzo powoli zbliża się Lato, a wraz z nim emocje związane wydarzeniami Elite Circle. Na dobry początek w maju, planujemy krótkie "przed Rage’owe spotkanie", a że wypada w tym samym czasie co odwiedziny ...
    Poradnik kupującego #1 - Lexus IS XE10 mk1 (1999-2005) Poradnik kupującego #1 - Lexus IS XE10 mk1 (1999-2005)
    Geneza Lexus IS pierwszej generacji dostępny był początkowo jedynie jako sedan z dwulitrowym silnikiem. W 2001 roku do oferty wprowadzono wersję kombi o nazwie SportCross oraz wersję IS 300 z legendarnym silnikiem 2JZ. Modernizacje: ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Jaguar