Brak umowy kupna sprzedaży

brak umowy kupna sprzedaży

10 Maj 2010, 23:05

witam serdecznie !! jetem tu nowy wiec prosze o wyrozumiałość ! kupiłem autko jakis czas temu od gościa który był drugim właścicielem tego autka !! tylko że koleś autka nie zarejestrował !! na dowodzie widnieje pierwszy własciciel !! usłyszałem zeby autko zarejestrowac bebe potrzebował umowe pomiedzy pierwszym włascicielem a tym co od niego kupiłem !! tylko ze koles nie posiada tej umowy bo ja zgubił !! obaj panowie sa nie uchwytni bo sa za granicą !! pierwszy własciciel pewnie zgłosił ze autko sprzedał !! czy ktos może mnie oswiecic jak bezproblemowo zarejestrować autko?? posiadam tylko dowód i umowe z ty drugim włascicielem !! pozdrawiam i czekam na wskazówki!
blackmerc190
Nowicjusz
 
Posty: 1
Rejestracja: 10 Maj 2010, 22:23
Miejscowość: bydgoszcz

Re: Brak umowy kupna sprzedaży

10 Maj 2010, 23:08

niestety musisz mieć oryginał (lub kopie z poświadczeniem notarialnym, zwykłe ksero nie przejdzie w WK) pierwszej umowy, tego nie przeskoczysz a fałszowanie umów może się na prawdę źle skończyć :neutral:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6643
Zdjęcia: 1
Rejestracja: 03 Wrz 2009, 22:40
Miejscowość: z błota ;)

Re: brak umowy kupna sprzedaży

12 Maj 2010, 04:54

Skąd wiesz, że facet był drugim właścicielem, skoro nie widnieje w dowodzie? Miałbym dość dużego stracha, że autko jest po prostu kradzione w tej sytuacji. Chyba, że kupiłeś od kogoś, kto ma twoje zaufanie. Duuuużo zaufania. Jego dane spisywaliście z jego dowodu czy on sam z głowy je podawał?
Krzy_M
Nowicjusz
 
Posty: 43
Rejestracja: 11 Lis 2009, 10:41
Miejscowość: wschód zachód

Re: Brak umowy kupna sprzedaży

12 Maj 2010, 20:51

Ciśnij człowieka od którego auto kupiłeś, aby dał Ci tą umowę. Nie ma że on tego dokumentu nie posiada. Ciebie to nic nie obchodzi, albo typ daje Ci dokument, albo idziesz na policję i donosisz na niego do US. Krótka piłka: wyznaczasz termin do końca tygodnia na zastanowienie i nie polemizujesz z patafianem.

W życiu trzeba być uprzejmym, ale jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
Rejestracja: 15 Sty 2008, 19:53
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Japońskich producentów hybryd czeka rekordowy rok Japońskich producentów hybryd czeka rekordowy rok
  W 2016 roku Toyota sprzedała na świecie 1,4 mln hybryd, zaś w tym roku jest na dobrej drodze do wyniku 1,5 mln egzemplarzy. Łącznie japońscy producenci, przede wszystkim Toyota i Honda, dostarczą w tym roku klientom prawdopodobnie ...
  Strefa zamieszkania i ograniczenie do 30km/h - bezpieczniej? Strefa zamieszkania i ograniczenie do 30km/h - bezpieczniej?
  Badania przeprowadzone w Holandii pokazały, że zamiana obszaru zabudowanego, w którym obowiązuje limit prędkości do 50 km/h na strefę zamieszkania (30 km/h) zmniejsza liczbę wypadków średnio o 25%. Niezbędne ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • passat b5 german style
   Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
   Subaru Impreza STI
   Jaguar