Brak zasilania Audi A3 Sportback (8PA) » 3.2 V6 quattro

Brak zasilania Audi A3 Sportback (8PA) » 3.2 V6 quattro

07 Mar 2013, 18:42

Witam wszystkich, znajomy ma duży problem ze swoim audi mianowicie całkowity brak zasilania, poprosił mnie o pomoc więc dziś podjechałem do niego z porządnym prostownikiem z rozruchem ale nic nie wskórałem:/. Sprawa wygląda tak: w aucie zero prądu żadna kontrolka nawet nie błyśnie myślę padł aku <niestety tragiczny dostęp z powodu butli w kole zapasowym> więc podpiąłem sie z prostownikiem do miejsc w komorze silnika, poszedłem na kawę i dałem mu godzinke na załadowanie choć troche aku, wracam po godzinie odpinam prostownik a tu du....a dalej zero prądu to se myśle ,,Ty cholero" rozruchem Cie potraktuje:D ale tu też zonk rozrusznik tylko tyrczy:/. Brak kontrolek, brak oświetlenia wewnątrz po prostu całkowity brak napięcia, oki myśle aku zdechła ale co sie okazało aku ma 3 miesiące i problemy z samochodem zaczęły sie właśnie po wymianie akumulatora. W sobote będziemy sie dobierać do aku bo wcześniej brak czasu, i tu moje pytanka:
- możliwe jest że machery kiepsko zakręciły aku i ślak go trafił <np przepaliło cele lub upaliło słupek??>
- jest jakiś główny bezpiecznik bądź rozłącznik lub coś podobnego poza tymi na kablach w bagażniku??
- auto nie miało żadnego dzwona więc wykluczam wyłącznik bezpieczeństwa dobrze myśle??
- immo sie nie popier....?? i czy rozrusznik w ty wypadku dawałby oznaki życia??
Z góry bardzo dziękuje za wszelkie sugestie i podpowiedzi:). Pozdrawiam Przemek
przemek217
Launch X-431 DIAGUN - tester diagnostyczny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Limanowa
Prawo jazdy od: 16 01 2005
Auto: Audi a6 C5
Silnik: 1.8 T 150KM AEB
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

Re: Brak zasilania Audi A3 Sportback (8PA) » 3.2 V6 quattro

08 Mar 2013, 09:51

Może klema nie łączy przy aku.
Trzeba by było sprawdzić podłączenie akumulatora lub zrobić podmianę baterii - wtedy wszystko się okaże.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2002

08 Mar 2013, 12:35

Czyli wina będzie leżeć po stronie aku??
przemek217
Launch X-431 DIAGUN - tester diagnostyczny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Limanowa
Prawo jazdy od: 16 01 2005
Auto: Audi a6 C5
Silnik: 1.8 T 150KM AEB
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 1998

08 Mar 2013, 16:36

Sprawdzić klemy, dokręcić mocniej,sprawdzić masę
seba002
Początkujący

Prawo jazdy od: 07 01 2007
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Alfa Romeo 147
Silnik: TS 1.6 105KM
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2003

08 Mar 2013, 19:24

przemek217 napisał(a):auto nie miało żadnego dzwona więc wykluczam wyłącznik bezpieczeństwa dobrze myśle??

Dobrze bo ten wyłącznik odcina napięcie na pompę.
przemek217 napisał(a):immo sie nie popier....?? i czy rozrusznik w ty wypadku dawałby oznaki życia??

Nawet jak by coś było z immo to kontrolki muszą się palić a rozrusznik normalnie kręcić.
przemek217 napisał(a):jest jakiś główny bezpiecznik bądź rozłącznik lub coś podobnego poza tymi na kablach w bagażniku??

W sumie niczego nie powinno tam być - tylko klemy.
przemek217 napisał(a):możliwe jest że machery kiepsko zakręciły aku

Raczej tak.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Prawnuk Sir Ernesta Shackletona podbija Antarktydę Hyundaiem Santa Fe Prawnuk Sir Ernesta Shackletona podbija Antarktydę Hyundaiem Santa Fe
    Hyundai Santa Fe, wyposażony w silnik Diesel 2.2l, stał się bohaterem pierwszej samochodowej wyprawy przez Antarktydę. Za kierownicą samochodu, biorącego udział w tym historycznym wydarzeniu, zasiadł Patrick Bergel – ...
    Nowe wyścigowe Mitsubishi MiEV Evolution II na PPIHC Nowe wyścigowe Mitsubishi MiEV Evolution II na PPIHC
    Podczas 91. edycji słynnego wyścigu Pikes Peak International Hill Climb (PPIHC) nowe wyścigowe Mitsubishi MiEV Evolution II zajęły drugie i trzecie miejsce w kategorii pojazdów z napędem elektrycznym. Pojazdy poprowadzili ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI
      GTP Light