BroCar Tychy - uwaga naciągacze

BroCar Tychy - uwaga naciągacze

08 Lip 2019, 14:36

Witajcie. Uważajcie na serwis samochodowy BroCar w Tychach. Kolejny już raz słyszałem, że naciągają tam klientów. Ostatnio nawet znajomy poprosił mnie, żebym tam podjechał celem zidentyfikowania sprzęgła.
Po krótce o co chodzi - znajomy oddał tam autko ponieważ padło mu sprzegło. Od razu, bez żadnych wcześniejszych oznak. Sprzęgło jest w tym autku hydrauliczne, więc podpowiedziałem mu, że zapewne padło sterowanie tego sprzęgła, czyli wysprzęglik. Jeszcze w tym samym dniu usłyszał, że trzeba wymienić sprzęgło. Ok. Po dwóch dniach okazało się, że trzeba też wymienić wysprzęglik. Podczas odbioru auta poprosił o zużyte sprzęgło i wysprzęglik. Jako że coś mu nie pasowało, zadzwonił i poprosił, żebym podjechał i zobaczył to sprzęgło, czy faktycznie jest zużyte. Okazało się, że dali mu sprzęgło z zupełnie innego, większego auta...Po kilku nerwówkach i poszukiwaniach w końcu sprzęgło się znalazło. Okazało się, że jest jeszcze dość grube i nie ma mowy o tym, żeby ono było przyczyną awarii. Po obejrzeniu wysprzęglika od razu mogłem powiedzieć, że to on był winowajcą.
warsztat ma p oprostu nieudolnych, nie znających się na rzeczy mechaników - jak pedał sprzęgła wpada w podłogę, to od razu wymiana sprzęgła. Bo droższe...A właściwą robotę można zrobić dodatkowo...Miał zapłacić 850 zł, ale poradziłem mu, żeby poprosił o fakturę tylko na wymianę wysprzęglika, bo sprzęgło było jeszcze w bardzo dobrym stanie i nie wymagało wymiany. Oczywiście powiedzieli, że ma zapłacić 850 zł, bo nie wydadzą auta. Zadzwoniłem na policję, przyjechali i niestety auto wydać musieli. Znajomy nie zapłacił ani grosza jak powiedziałem, że oba elementy zabieramy do rzeczoznawcy samochodowego celem określenia, która z tych dwóch części mogła być winna tej awarii....
Tak więc uważajcie na ten serwis, bo lubią oszukiwać.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Testy zautomatyzowanych pojazdów na miejskich drogach publicznych w EU Testy zautomatyzowanych pojazdów na miejskich drogach publicznych w EU
    Toyota ogłasza rozpoczęcie programu testów zautomatyzowanej jazdy (AD – Automated Drive) na drogach publicznych w Europie. Po udanych symulacjach i próbach na zamkniętych torach, Toyota przenosi opracowane ...
    Ekstremalny terenowy ratowniczy pick-up Ekstremalny terenowy ratowniczy pick-up
    Stworzona na bazie Nissana Navara Tekna z podwójną kabiną - aktualnym Międzynarodowym Pick-upie Roku - koncepcyjna Navara EnGuard charakteryzuje się wieloma specjalnie zaprojektowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi ...

•