"Buczenie" na wolnych obrotach

"Buczenie" na wolnych obrotach

23 Lis 2014, 20:16

Witam, mam Peugeota 106 z 1994 roku, silnik 1.5D, natomiast mam taki problem, iż gdy silnik jest zimny słychać STRASZNE buczenie czy nie wiem już jak to nazwać, po dodaniu gazu ustaje, tak samo jak i po nagrzaniu silnika, w aucie to jest frustrujące, a jak już się wyjdzie to stać przy aucie się nie da, taki jest to głośny dźwięk, dodatkowo dodam, że pod maską sprawdzałem, ale dźwięk jest bardziej słyszalny pod autem, jakby od strony sprzęgła, myślałem, że to może być łożysko oporowe, ale z drugiej strony, gdy naciskam sprzęgło to dźwięk się nie zmienia, co o tym myślicie? Z góry dzięki za pomoc.
Sharky
Nowicjusz

Auto: Peugeot 106
Rok produkcji: 1994

Re: "Buczenie" na wolnych obrotach

26 Lis 2014, 05:14

Moim zdaniem nieszczelność gdzieś przy wydechu lub najprędzej pęknięty kolektor. Łożysko prędzej szumi niż buczy.
Oczywiście może być też zupełnie inna przyczyna tego dźwięku,pochodząca z jakiejś pompy.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

"SKODA Rapid" Nowy wymiar SKODY
    Pod takim hasłem rozpoczęła się właśnie największa kampania reklamowa marki SKODA w tym roku. Hasło reklamowe SKODY odnosi się bezpośrednio do modelu Rapid, który kontynuuje znaną z Octavii i Superba ideę samochodu ...
    Akcesoria zimowe - przewiduj i bądź zawsze przygotowany Akcesoria zimowe - przewiduj i bądź zawsze przygotowany
    Zwykły wyjazd do niedalekich miejscowości może w wyniku zmiany warunków atmosferycznych zmienić się w wielogodzinną szkołę przetrwania. Szczególnie zimą, gdy dopadnie nas śnieżyca lub utkniemy zablokowani na ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Subaru Impreza STI
      GTP Light