Budowa Buggy przełozenie napedu

Budowa Buggy [przełozenie napedu]

12 Gru 2008, 04:30

Czesc :)

Mam kłopot i postanowiłem zaczerpnąć rady na forum.
Mianowicie rozbiłem samochód do takiego stanu ze postanowiłem go zezłomować, lecz silnik i skrzynia zdrowa. Zapragnąłem wiec nie pozbywać się go i zmontować minipojazd terenowy ;) [buggy] tylko zastanawiam sie czy jest w ogolę możliwe przeniesienie silnika z samochodu z przednim napędem na tył ewentualnego buggy'iego.

Jestem kompletnie zielony ale jak mawiają dziady pradziady ze chęci sie liczą ;) a szkoda silnik wywalać.

Tak wiec pytanie: czy jest możliwe przełożenie silnika z przodu pojazdu na tył i napędzanie tylnej osi i jak zaawansowanych umiejętności to wymaga?

Pozdrawiam Artur;)
Luceek
Nowicjusz

Re: Budowa Buggy [przełozenie napedu]

12 Gru 2008, 16:15

napewno wał napedowy byl by do przerobienia
Grzes
Nowicjusz

Miejscowość: Łomża
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[SUV-C] ASX 1,8 / Qashqai I 1,5 / 3008 I 1,6 / Grand Vitara II 1,9 [SUV-C] ASX 1,8 / Qashqai I 1,5 / 3008 I 1,6 / Grand Vitara II 1,9
    Podstawowe kryteria zestawienia: - SUV lub crossover segmentu C - silnik diesla o mocy ok. 120KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2010 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Mitsubishi ASX 1,8 DiD - 116KM ...
    Kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz Kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz
    Kierowcy często nadużywają sprzęgła, na przykład dotaczając się kilkadziesiąt, a czasami nawet kilkaset metrów do świateł. Jest to nieekonomiczne i niebezpieczne. "Jazda na biegu jałowym i wciśniętym sprzęgle powoduje ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Tuning Show
      Mazda rim
      Ładowanie samochodu - Seat Altea XL Electric Ecomotive
      69. Rajd Polski, Esapekka Lappi, Janne Ferm, podium, SKODA Motorsport