Budżet 17tyś. zł, dojazdy do pracy - diesel?

19 Lut 2022, 17:29

Megane może bym jeszcze ryzykował (oczywiście licząc się z tym, że auto nie będzie bez wkładu), astra za 21-22 to szukanie najmniejszego gruza wśród gruzów.

Zostałbym przy bravo a jako alternatywy szukał peugeota 308.
franccc
Stały forumowicz

Przebieg/rok: >50tys. km

20 Lut 2022, 09:06

[link do Olx wygasł]

co powiesz o tym? podobno malowany prawy przednim zderzak i zgadza się z autobaza w 2019 roku na kwotę 900 euro. Niepokoją mnie tylko 2 wpisy ;

KOD 502- wersja komersyjna
KOD FOF9 - KRAJ I USŁUGI POWIĄZANE 01
KOD D2E - ruch lewostronny?
bercikk31
Nowicjusz

Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: PEUGEOT 206
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

20 Lut 2022, 09:15

KOD 502 Commercial Version
KOD Fof9 COUNTRY AND RELATED SERVICE 01
KOD D2E LEFT HAND DRIVE.

to left hand to kierownicą po lewej. a dwa wyżej? firmowe auto?
bercikk31
Nowicjusz

20 Lut 2022, 10:27

tu ss z auto bazy
bercikk31
Nowicjusz

20 Lut 2022, 11:16

bercikk31 napisał(a):co powiesz o tym? podobno malowany prawy przednim zderzak i zgadza się z autobaza w 2019 roku na kwotę 900 euro. Niepokoją mnie tylko 2 wpisy ;

Chłopie kupujesz zwykle zafajdane Reno. Nalot się zgadza to sprawdź technikę i tyle w temacie.
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

20 Lut 2022, 11:36

czyli jak to tylko zafajdane Reno to nie mogę się interesować historia samochodu?
poziom takiej odpowiedzi to dno i nic mi nie wytłumaczyła.
bercikk31
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Oznaczenia tablic rejestracyjnych Sił Zbrojnych / Wojska Polskiego
    Sprawdź, jak rozpoznać auto po numerze rejestracyjnym Wojska Polskiego / Sił Zbrojnych. Poniżej przedstawiamy aktualne tablice rejestracyjne pojazdów zarejestrowanych na terenie naszego kraju. UA – samochody ...
    Toyota RAV4 Hybrid zdobywa 5 gwiazdek w ADAC Ecotest
    Toyota RAV4 Hybrid udowodniła, że SUV może być ekonomicznym autem, zdobywając w tegorocznym teście ADAC Ecotest 5 gwiazdek i 78 na 100 punktów za niskie zużycie paliwa i niewielką emisję CO2 oraz szkodliwych substancji. ...

• 20 Lut 2022, 11:49

Nie spodziewaj się zbyt dużo po moderatorach na tym forum.
    Samochód wygląda "normalnie", po prostu trzeba obejrzeć. To, że w historii pojawił się jeden wpis o szkodzie nie znaczy, że nie było ich więcej.
    franccc
    Stały forumowicz

20 Lut 2022, 11:53

Sprzedający oddaje auto do pełnego sprawdzenia zgodził się na sprawdzenie w Aso.Tam powinno wszystko wyjść?
    bercikk31
    Nowicjusz

20 Lut 2022, 12:06

Nie za bardzo widzę sens jazdy czymś takim do ASO. Chyba bym wolał podobną kwotę za jakieś autotesto zapłacić
    franccc
    Stały forumowicz

20 Lut 2022, 12:28

Myślisz, ze to lepsza opcja? zaciekawiles mnie wiem,że Aso idelane nie jest ale powinny historie sprawdzić i auto porządnie sprawdzić czy się myle?
    bercikk31
    Nowicjusz

20 Lut 2022, 12:52

franccc napisał(a):Nie spodziewaj się zbyt dużo po moderatorach na tym forum.

I kto to mówi. Dobre, naszz teoretyk komputerowy, mistrz klawiatury.

bercikk31 napisał(a):czyli jak to tylko zafajdane Reno to nie mogę się interesować historia samochodu?
    poziom takiej odpowiedzi to dno i nic mi nie wytłumaczyła.

Tak jest to zwykle zafajdane Reno i tak do niego podchodź. Dalej podtrzymuje jeżeli przebieg się zgadza to sprawdź technikę i tyle.

A co Ci miało to wytłumaczyć, Reno jest zwykłym psujakiem a do tego jest to stary samochód przy którym co jest najważniejsze ???
    Chyba stan techniczny prawda ?

bercikk31 napisał(a):, ze to lepsza opcja? zaciekawiles mnie wiem,że Aso idelane nie jest ale powinny historie sprawdzić i auto porządnie sprawdzić czy się myle?

Dalej nie odpuszczasz. Powtórzę Ci w kraju z którego ten samochód pochodzi jest to zwykły odpad. Tam nikt nie prowadzi wielkich śledztw bo ma świadomość że skoro oszczędza na zakupie nowego auta to może coś stracić na szykowaniu starego auta.

Do tego dziwi mnie takie podejście bo teraz będzie śledztwo a nie martwi Cię to że Twoja Reno może mieć całą elktromechanikę firmy Magneto shitelli ( celowe zniekształcenie używane przez elektryków) włącznie z żarówkami ?
    szybki
    Moderator - Tuning

20 Lut 2022, 12:59

jesteś moderatorem czy idiota forumowym? Te celowe zniekształcenia tym bardziej mnie utwierdzają w przekonaniu, że idiotą. Franzu cyklu ble wszystko stare brzydkie niech wszyscy jednymi autami jeżdżą. Nie wypowiadaj się już w tym temacie proszę Cię bo inni potrafią coś doradzić w przeciwieństwie do Ciebie
    bercikk31
    Nowicjusz

20 Lut 2022, 13:16

bercikk31 napisał(a):Myślisz, ze to lepsza opcja? zaciekawiles mnie wiem,że Aso idelane nie jest ale powinny historie sprawdzić i auto porządnie sprawdzić czy się myle?

Historii to ci mogą sprawdzić tyle ile wygrzebią we własnym systemie czyli mówimy o okresie kiedy auto było serwisowane w aso, zwykle czas trwania gwarancji. Tak naprawdę liczy się obecny stan a nie jaki przebieg auto miało 10 lat temu. Wjadą na podnośnik obejrzą, podłączą pod kompa i na tym inspekcja się skończy. Jakikolwiek "rzeczoznawca" zrobi to samo + pomierzy lakier i szczeliny + jazda próbna (oczywiście jeśli taki "lepszy" pakiet wykupisz bo to co dostaniesz za np. 200 zł doszedłbyś sam podczas oględzin posiłkując się miernikiem za stówę.
    franccc
    Stały forumowicz

20 Lut 2022, 13:21

Dzięki wielkie za odpowiedź. Pojadę obejrzeć jutro jak będzie okej zamówię kogoś do sprawdzenia auta.
    bercikk31
    Nowicjusz

20 Lut 2022, 14:08

bercikk31 napisał(a):jesteś moderatorem czy idiota forumowym? Te celowe zniekształcenia tym bardziej mnie utwierdzają w przekonaniu, że idiotą.

Wyluzuj chłopie, piszę Ci jak jest więc albo się na czymś znasz albo nie. Jak się znasz to nie zawracaj gitary.

Nie piszę Ci że coś jest brzydkie tylko że jest to zwykły odpad który ratuje tylko to że w Pl jest tania siła robocza. Więc skup się na stanie auta a nie na śledztwach z których jest beka już w całej Europie.

Co do techniki to co negujesz ? Jest jak jest i tyle.

bercikk31 napisał(a):Dzięki wielkie za odpowiedź. Pojadę obejrzeć jutro jak będzie okej zamówię kogoś do sprawdzenia auta.

Czyli zrobisz tak jak Ci powiedziałem w pierwszym poście ?
    szybki
    Moderator - Tuning