BWM 530d e39 czy warto kupić?

BWM 530d e39 czy warto kupić?

28 Kwi 2013, 10:34

Witam, zastanawiam się nad kupnem E39. Zawsze mi się podobały. Mam prawie 2m wzrostu i lubię duże samochody. Znalazłem dosyć interesującą ofertę na znanym portalu aukcyjnym.
[link wygasł]

Samochód ładnie się prezentuje, ale handlarz porobił tylko powierzchowne zdjęcia, na których ciężko dostrzec jakieś ubytki samochodu. Piszę, że wszystko jest super w 100%

Cena jest atrakcyjna, ale 13 letnie auto w tym segmencie, z takim przebiegiem to wyjątek. Dlatego wydaje mi się to podejrzane. Podoba mi się, że jest na takich felgach i ma manualną skrzynie, silnik też mi odpowiada.

Chciałem uzyskać opinie tutaj od Was, na temat tego egzemplarza, na temat tego modelu. Na co zwracać uwagę i jaki silnik byście polecili. Nie nastawiam się tylko na wysokoprężne.
baja88
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 27 03 2007
Auto: -

Re: BWM 530d e39 czy warto kupić?

28 Kwi 2013, 11:16

Nie kupuj od handlarza z podgatunku "bajkopisarze".
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Prawo jazdy od: 09 06 2013
Auto: brak

Re: BWM 530d e39 czy warto kupić?

29 Kwi 2013, 20:13

Siemka, obecnie posiadam e39 525D, jeśli miałbym jeszcze raz kupować auto to również bym wybrał e39, lecz rozważył bym 530D bądź 540i + LPG i takie też Ci polecam(jeśli lubisz poszaleć :D). Co do ogłoszenia które podałeś, jeśli masz blisko podjedź z jakimś znajomym najlepiej mechanikiem niech obejrzy autko fachowym okiem. Co do ceny tej Bemki jest na niemieckich blachach więc do ceny należy doliczyć 18% podatku, wtedy wychodzi 23-24k, biorąc pod uwagę, że jest to przed-liftówka już nie jest tak różowo. Ogólnie zasada jest taka, żeby nie kupować od handlarzyków, jak przedmówca Ci napisał. Co do przebiegu to na to raczej uwagi nie zwracaj, bo z 90% samochodów na allegro ma cofany licznik, sam u siebie mam 360k km i mechanicznie stanie niemalże idealnym. Osobiście jeśli miałbym wybierać między autem z oryginalnym przebiegiem 150k km w opłakanym stanie, a z przebiegiem 300k km w super stanie, wybrał bym tą drugą opcje.
Pozdrawiam.
Lutero907
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Testy wodorowej Toyoty Mirai w Chinach Testy wodorowej Toyoty Mirai w Chinach
    Toyota rozpocznie testy wodorowego sedana Mirai w Chinach. Firma sprawdzi możliwości adaptacji tej technologii w Państwie Środka. Jednocześnie japońska firma zadeklarowała, że wybuduje stację tankowania wodoru w swoim chińskim ...
    Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      S2020005
      GTP Light