Brzęczenie pompy wtryskowej i chrobotanie

28 Lis 2022, 21:24

Witam
W mojej Skodzie Octavia 2 2.0 170KM Od jakiegoś czasu jest słyszalne brzęczenie,cykanie na pompie wtryskowej. Na biegu jałowym nie słychać nic,ale po lekkim dodaniu gazu słychać tak jakby pracę zaworków w tej pompie. Czy tak ma być?
link do nie mojego filmiku ale dzwięk ten sam

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



I druga sprawa, że podczas jednostajnej jazdy po lekkim wciśnięciu gazu tak z 1 cm słychać takie szuranie,chrobotanie. Trzeba trafić w ten punkt. Mocniejsze wciśnięcie pedału to tego dzwięku nie ma. Wydaje mi się, że wciągu ostatnich 2 tygodni ten dzwięk jest bardziej słyszalny podczas jazdy w kabinie. Znajomy mówił, że może to pompka paliwa, ale po zmianie jest to samo. Rozrząd, oleje, filtry wszystko świeżo zmienione. Ogólnie auto jeżdzi perfekcyjnie
koda9223
Nowicjusz
 
Posty: 9

29 Lis 2022, 11:02

To cykanie jest moim zdaniem strasznie głośnie i biorę już tu pod uwagę to że dźwięk nagrywany smartfonem inaczej oddaje rzeczywistość. Zacierająca się pompa na początku daje tylko oznaki głośniejszej pracy i praktycznie żadnych innych objawów nie zaobserwujesz. Jeżeli faktycznie ten dźwięk dochodzi z pompy wtryskowej i uważasz że jest głośniejszy w ostatnim czasie to można by było się pokusić o sprawdzenie jej (tu samemu tego nie zrobisz). Zacierająca się pompa może przyczynić się do poważnych i kosztownych awarii w całym układzie wtryskowym.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9712
Zdjęcia: 34

30 Lis 2022, 18:55

Brzęczenie na pompie mnie tak nie martwi co to chrobotanie, tarcie przy lekkim wciskaniu gazu. Zauważyłem że dzieje się to najbardziej przy 2300 obrotów. Poniżej zanika a powyżej słychać dużo mniej. Jadąc przy obrotach 2300 puszczam gaz i znowu delikatnie wciskam tak 1 cm i słychać takie tarcie jakby osłona plastikowa szurała po asfalcie. Może ktoś ma jakieś wskazówki gdzie szukać przyczyny?
koda9223
Nowicjusz
 
Posty: 9
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Najlepszy samochód dostawczy 2016 roku
    Konkurs przeprowadzili dziennikarze z czasopism branżowych i portali transportowych – VANekstra.pl, Ciężarówki, Polski Traker i Samochody Specjalne oraz 4Trucks.pl. Zespół jurorów na podstawie jazd ...