C208 CLK320 Manual sprzęgło

C208 CLK320 Manual sprzęgło

07 Kwi 2019, 10:35

Witam. Niedawno kupiłem clk320 w manualu, przy zakupie wiedziałem że sprzęgło się już trochę ślizga, ale z racji atrakcyjnej ceny i stargowania ceny o 20% kupiłem ten samochód. Niestety nigdzie teraz nie mogę znaleźć sprzęgła do tego modelu i silnika, pozostają tylko używki albo regeneracja czy można jakoś dobrać nowe sprzęgło?
maffius97
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 09 01 1997
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Opel Astra F
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

Re: C208 CLK320 Manual sprzęgło

29 Maj 2019, 11:21

Wiesz co, miałem podobny problem w swoim mercu. Ślizganie się sprzęgła może się pojawić gdy okładziny cierne na tarczy sprzęgła są już zużyte i tarcie nie jest wystarczająco duże – wiesz czym to się później kończy? Ja przy okazji innej usterki oddawałem auto do serwisu Duda Cars to radzili je wymienić, bo już się trochę ślizgało.
Wymiana jest chyba najlepszym rozwiązaniem, szczególnie jeśli jest zużyte na tyle, że zaczyna się ślizgać. Dopytaj może o cenę samej tarczy w ASO, wtedy będziesz wiedział czy szukać regeneracji, bo używane mogą podobnie lub nieznacznie mniej zużyte, więc policz sobie koszty wymiany przez maechanika.
Maniek3322
Nowicjusz

Auto: Honda Civic
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Apollo IE (Intensa Emozione) - trzy tytanowe końcówki wydechu Apollo IE (Intensa Emozione) - trzy tytanowe końcówki wydechu
    Wygląda dokładnie tak, jak się nazywa - Apollo IE, a dokładniej Apollo Intensa Emozione to pojazd o prawdziwie kosmicznym wyglądzie. Podobno projektanci tego niemieckiego supersamochodu z centralnie zamontowanym silnikiem ...
    Motor Show Poznań 2016 Motor Show Poznań 2016
    Najważniejsza impreza motoryzacyjna tego roku "Motor Show 2016" już wystartowała. Targi motoryzacyjne w Poznaniu potrwają do niedzieli 3 kwietnia. Tegoroczna edycja jest niezwykle ciekawa. Nie tylko za sprawą liderów ...

•