Camper czy kemping?

19 Kwi 2020, 11:14

Planuje wyjazd z rodziną do Chorwacji w sierpniu kamperem lub autem z kempingiem. Samochód z hakiem mam więc wynajem przyczepy wychodzi znacznie taniej niż kampera, zastanawie mnie jednak komfort podróżowania, plusy i minusy jednego i drugiego wariantu...
orange121
Nowicjusz

19 Kwi 2020, 22:40

Są zwolennicy jednego i drugiego. Plus przyczepy masz taki że zawsze możesz ją odpiąć i jechać gdzieś tylko autem ale za to sprawa klimatyzacji na plus dla kampera.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 50
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km

20 Kwi 2020, 00:35

Dobre spostrzeżenie, wiele za i przeciw wziąłem pod uwagę ale faktycznie nie przyszła mi do głowy kwestia klimy.
orange121
Nowicjusz

20 Kwi 2020, 08:44

Co prawda sa elektrycznie klimatyzotory ale to musisz być podłączony do sieci a nie zawsze jest taka możliwość. Na plus dla kampera też izolacja termiczna.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 50
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km

20 Kwi 2020, 14:12

Mnie się już od jakiegoś czasu marzy kamper
RobertoN
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kalkulator LPG
    Kkalkulator pozwala obliczyć szacunkową różnicę w kosztach eksploatacji samochodu w zależności od zasilania silnika benzyną, a gazem (LPG). Na podstawie danych wprowadzonych do formularza obliczymy przyblizony czas ...
    Kia cee’d - kompaktowy hatchback do miasta
    Najbardziej ekonomiczną wersją silnikową jest 1,6 CRDi o mocy 136 KM. Według danych producenta tak skonfigurowany samochód spala średnio 4,4 l/100 km (w trybie miejskim jest to 5,1 l/100 km, natomiast w trasie wynik ...

•  
    • Warto przeczytać